Український національний стиль, як генетичний код
Повсякчас, у всі віка, наша земля була і є ласим шматком для ворога, що нещадно обстрілює кордони та намагається загарбати наші родючі території та подолати суверенну державу неможливо, бо українці нескорені і завжди готові до боротьби.
Що зараз, в 21 сторіччі, що раніше, здолати ворога допомагає наш унікальний генетичний код.
Що таке символіка українця?
Якщо не вдаватись до медицини та не зважати на ДНК, умовним кодом українця вже багато сторіч є вишиванка. Це не просто святковий яскравий одяг чи тканина з вишитими квітами, як звикли нам нав’язувати «недобросовісні сусіди». Насправді вишиванка то оберіг, що має на поверхні тканини вишиті символи, які зберігають наше коріння, історію та ідентифікують нас як українців. Тож варто зазначити, що нав’язана «шароварщина з яскравими трояндами» не має нічого спільного з справжніми унікальними візерунками, що засвідчують коріння величної нації. Щодо флористики, то традиційною квіткою на вишиванках був мак, що був оберегом від злого ока та захищав молоду дівчину від небажаних поглядів та чорних думок оточуючих.
Вишиванки або інші предмети вишитого одягу, носили як на свята, так і повсякчас у побуті. Найчастіше це були сорочки з тканин натурального походження, використовувались недорогі та доступні матерії з льону або бавовни, на поверхню яких майстрині власноруч виготовляли вишивки. Орнаменти не вигадуються просто так, вони мають особливе значення для кожного. Наприклад, для дівчат матері вишивали листя та ягоди калини, винограду та інші рослинні мотиви. Всі ці візерунки мають важливе значення: процвітання роду, кохання, красу, материнство та сімейне щастя. Чоловікам і хлопцям матері та сестри вишивали на сорочках дубове листя, ромби та квадрати, що означають добробут, статок, силу, благополуччя та вдалий врожай.
Чи змінилась символіка наразі?
Сьогодні Україна знову переживає темні та болючі часи. Мирне життя та розквіт тимчасово забарвлені кольором крові та смутку, що впав на наші землі через війну. Але перемога буде, бо ми нація нескорених, що пам’ятають своє коріння, історію та не забувають повсякчас ідентифікувати себе, як українців. Ось і зараз використання елементів національної культури отримало велику популярність у всіх регіонах держави.
Серед найбільш розповсюджених аксесуарів можна зустріти:
- Вишиванки: сорочки, вишиті спідниці та сукні, плахти, жупани;
- Вишиті рушники, штори, скатертини;
- Чохли на стільці, пуфи, декоративні наволочки з традиційними візерунками;
- Покривала, пледи з елементами національної вишивки.
З якої тканини виготовити елементи декору?
Однією з найбільш розповсюджених тканин для виготовлення предметів декоративного побуту є гобелен. В інтернет-магазині Текстиль-Контакт всі бажаючі можуть придбати розкішну тканину за доступними цінами та обираючи з широкого асортименту. Завжди приємні ціни та гарантована якість залишать задоволеним кожного клієнта.
Універсальним варіантом є тканина гобелен, що оздоблена декоративною вишивкою в українському традиційному стилі. Є полотна з класичними візерунками, що підходять для оформлення інтер’єру приміщення у будь-якому регіоні країни. Також для особливих поціновувачів та знавців регіональних особливостей вишивки, цікавим варіантом стануть гобелени з гуцульськими та карпатськими мотивами.
Тканина має комбінований склад, в якому рівна кількість натуральних волокон бавовни та синтетичних ниток поліестеру. Матеріал зносостійкий, має високий рівень міцності, щільності та витривалості, що надає змогу використовувати його для пошиття штор, портьєр, безкаркасних предметів мебельного гарнітуру.
Гарною прикрасою спальні або вітальні стануть наволочки на декоративні диванні подушки, особливо, якщо наявність традиційного орнаменту за кольорами, буде гармонійно поєднуватись з загальною стилістикою приміщення.
Що стосується готельно-ресторанного бізнесу, то використання тканин з національними орнаментами є достатньо розповсюдженим явищем. Багато кафе та ресторацій готують страви з безмежної, багатогранної та цілковито унікальної української кухні. Чудовим варіантом оздоблення інтер’єру приміщення стане використання щільного гобелену для пошиття скатертин, фіранок на вікна, чохлів на стільці і крісла, а також рушників в туалетних кімнатах.
Гарним варіантом для виготовлення скатертин стане тканина з комбінованим складом, яка складається з поліестеру, бавовни та акрилу. Поверхня також виготовлена з дотриманням традиційних мотивів вишиванки, можна обрати, як за стилем орнаменту, так і за кольором. За рахунок синтетичних ниток у складі, матеріал доволі зносостійкий та міцний, добре витримує багаторазове прання та не схильний до втрати насиченості кольорів. Така скатертина стане чудовим доповненням інтер’єру ресторану національної кухні або навіть тераси в заміському приватному будинку. Приймати гостей за розкішно вбраним столом – це суцільне задоволення для кожної української господині.
Вишивка – це генетичний код кожного українця і тому важливо плекати і використовувати український стиль у побуті, а також популяризувати у світі. Недаремно, коли голлівудські зірки одягають вишиванки чи аксесуари з українською вишивкою, всі милуються і таке вбрання обговорює весь світ. Тому важливо себе оточувати рідними вірузенками повсякчас.
Але не тільки вишиванки є ознакою патріотизму, можна шити і аксесуари з візерункової тканини. Наприклад, гобелен часто використовується для виготовлення багаторазових тканинних сумок та шоперів, що є взагалі, виробом must have в цьому сезоні. Вони достатньо міцні та зносостійкі, легко перуться в домашніх умовах. Ходити за покупками максимально зручно, адже шопер місткий та вміщує багато продуктів або промислових товарів. Гарно, зручно і доволі патріотично!