Скрапбукінг, як особливий вид мистецтва

У нашому житті відбувається безліч подій, які є знаковими, переломними та просто приємними. Їх хочеться відобразити і залишити в пам’яті назавжди, завдяки чому було винайдено фотоапарат  і фотографію. Слідом за ними з’явилися і перші фотоальбоми, які не мали естетичної привабливості та мало відрізнялися від звичайних блокнотів. Щоб створити декоративну прикрасу на поверхні обкладинки альбому, стали використовувати різні текстильні та паперові предмети, надаючи їм химерної форми. Саме так і зародилася знаменита сьогодні техніка рукоділля – скрапбукінг.

221103-114330.png (97 KB)

Що таке «скрапбукінг»?

Скрапбукінг у тому вигляді, в якому знайомий нам зараз, був винайдений у середині 80-х років минулого тисячоліття на Заході. Тоді домогосподарки у перерві між доглядом за дітьми та домашніми клопотами займалися незвичайною технікою рукоділля – прикрашали фотоальбоми, створювали привабливий дизайн блокнотам, зошитам, книгам із рецептами та навіть фоторамкам. Техніка набула таких масштабів популярності, що згодом трансформувалася в стиль декоративно-ужиткового мистецтва, яким із задоволенням стали займатися представники різних соціальних груп населення.

Дослівно скрапбукінг ділиться на два окремі поняття, які позначають «вирізка» та «книга». У комплексі це є головними характеристиками техніки мистецтва. Для прикраси книги, фотоальбому або блокнота використовують красиві тканини, розкішні намистини, милі бантики, кольоровий папір, блискучу фольгу і все те, що здатне надати святкового вигляду предмету.

Головна риса техніки скрапбукінгу, яка принесла йому світову популярність, – це можливість реалізувати свій творчий потенціал, виявити смак, розкрити індивідуальність та втілити фантазії у реальність. Такий вид декоративного мистецтва корисний і для дітей, тому що вирізання зірочок або горошку з тканин з принтами дозволяють дитині розвивати дрібну моторику рук та концентрувати увагу на поставленому завданні. Також цікавим завданням є проводити рівні зрізи на мереживі та ажурному полотні, які незамінні у скрапбукінгу. Це і красиво, і ніжно, і досить важко для дитини. Такі тренування з дитячого віку стануть сприятливим та корисним внеском у психоемоційний розвиток.


skrapbuking-kak-osobennyj-vid-iskusstva-1.jpg (161 KB)

Де можна використати?

Найпершим аксесуаром, який ми звикли бачити з гарною прикрасою у техніці скрапбукінгу – це фотоальбом. Особливість полягає в тому, що прикраси можна вибирати залежно від приводу. Якщо альбом містить фотографії молодят з їх важливого заходу, його можна прикрасити текстильними сердечками, вирізати з фактурного оксамиту фігури нареченого і нареченої, створити фату з фатину або вуалі, доповнити святковість картинки блискучими бусинами. А ось бебі бук навпаки можна прикрашати в нейтральних кольорах або за статевою ознакою. Не обов’язково, але здебільшого для альбому новонародженої дівчинки використовують тканини рожевого, персикового, коралового, бежевого відтінків. Для хлопчика можна прикрасити альбом із елементами блакитних, синіх, зелених та фіолетових полотен із приємною фактурою.

Планери та щоденники – це предмети, які ми звикли постійно тримати під рукою. У них робляться позначки та записи про важливі зустрічі, переговори та інші заходи. Тому обробити в техніці скрапбукінг можна і планер, використовуючи за основу тканини з приємною фактурою, паперові листи календаря, репсові стрічки.

Рамки для фото, декоративні панно на стіну, плакат із бажаннями та прагненнями на майбутнє – все це та багато іншого можна використовувати при створенні краси в мистецтві скрапбукінгу. Головне – це мати бажання та терпіння, адже на першому етапі працювати з деталями досить складно. По-перше, багато елементів маленького розміру, важливо їх кріпити акуратно, щоб клей не виповзав назовні, залишаючи негарні патьоки. По-друге, лише досвід та множинні тренування вплинуть на розвиток смаку та формування почуття стилю при оформленні.

skrapbuking-kak-osobennyj-vid-iskusstva-3.jpg (171 KB)

Які матеріали для скрапбукінгу можна купити у Текстиль-Контакт?

В інтернет-магазині Текстиль-Контакт для всіх цінителів декоративної техніки мистецтва розроблено спеціальний розділ. У ньому зібрані найкращі тканини високої якості, які можна використовувати під час створення авторських шедеврів. Серед них, найпоширенішими, вважаються:

  1. Полотна із дрібними принтами. Тканини можуть бути з натуральним, комбінованим або винятково синтетичним складом. Їхня головна особливість – це наявність дрібних принтів, які цінуються при оформленні предметів у техніці скрапбукінгу. Залежно від приводу та смаку, це можуть бути квіточки, горошок, зірочки тощо;
  2. Однотонні тканини, які можна брати за основу. Представлені тканини з різноманітним складом, палітра відтінків вразить навіть найдосвідченішого майстра;
  3. Матеріали із цікавою фактурою. Ідеально підійдуть: мерехтливий атлас, блискуча органза, шорсткий фатин, сітка. Фактурний льон, мішковина, рогожка будуть дуже доречними. Не варто забувати і про ворсові матеріали: оксамит, велюр, замша особливо підійдуть для оформлення фотоальбому в класичному стилі;
  4. Фурнітура. Можна звернути увагу на вузькі репсові стрічки будь-якої ширини, бахрому, окантовочну тасьму або з помпонами, бантики, бусинки і бісер.

Використання красивих та якісних полотен у скрапбукінгу дозволить створити ідеальний аксесуар на подарунок, втілити в реальність порив творчого потенціалу. Купити тканини та фурнітуру для скрапбукінгу вийде в будь-якому обсязі вибираючи з широкого та строкатого асортименту інтернет-магазину Текстиль-Контакт.