Інновації в Текстиль-Контакт: чернігівська фабрика тепер обслуговується власними котлами

Основними напрямками діяльності Текстиль-Контакт є виробництво, оптовий та роздрібний продаж тканин, пошиття одягу, спецодягу, форми для державних і приватних структур.

Холдинг Текстиль-Контакт об’єднує безліч комбінатів і фабрик на території України. На їх виробничих потужностях виготовляють швейні вироби, фурнітуру, одяг.

Нещодавно Текстиль-Контакт запустив вже друге в Чернігові підприємство – фабрику з виробництва тканин «ТК-Чернігів. Фабрика була придбана групою Текстиль-Контакт в занедбаному стані і з осені 2018 року почалося її відновлення. Були проведені роботи по відновленню старого обладнання, закуплені виробничі лінії в Італії, проведений монтаж сучасних систем вентиляції.

Компанія Текстиль-Контакт планувала обробляти на Чернігівському комбінаті ситець з Узбекистану. Тут проводилося фарбування, обробка тканини і нанесення на неї захисних плівок.

Текстильний комбінат «ТК-Чернігів» закінчив оптимізацію енергоресурсів, запустивши окрему котельню з котлами пароутворення. Модернізація енергоресурсів почалася на початку червня і вже успішно завершена. Необхідне в виробничому процесі утворення пари походить від котлів на паливних палетах, а не від електричних парогенераторів.

В результаті Чернігівська фабрика текстилю тепер обслуговується власними котлами.

Проведена модернізація дозволила в 6 разів знизити енергоспоживання підприємства. В абсолютних цифрах економія складе близько 400 тис. грн. в місяць.

Одночасно з оптимізацією на виробництві недавно налагодили випуск власних ситцевих тканин. Якщо раніше ситець випускався в Узбекистані, то тепер його виробництво перевели в Україну.

Асортимент на Чернігівському комбінаті тканин від Текстиль-Контакт включає 100% бавовна: саржа, бязь вибілена і набивна, набивний ситець.

Зараз фабрика текстилю «ТК-Чернігів» виробляє тканини для спецодягу, формені та водозахисні матеріали.

Також на підприємстві запускається випуск тканини «Грета» для спецодягу. Її склад – 80% поліефір і 20% бавовна.

В місяць планується випускати близько 50 тис. погонних метрів тканини «Грета» і близько 250 тис. погонних метрів ситцю.

Тканини в Текстиль-Контакт завжди відрізняються високою якістю. Особливим попитом користуються тканини з натуральної бавовни, зокрема – ситець.

Тканини з бавовни мають цілу низку переваг: 

  • добре пропускають повітря;
  • не викликають алергії;
  • міцні та довговічні.

Інвестуючи в виробництво тканин на Чернігівському комбінаті, компанія «Текстиль-Контакт» повертається до власного виготовлення тканин з бавовни і має намір повернути лідируючі позиції.

Також вироблені на Чернігівському комбінаті тканини компанія Текстиль-Контакт планує поставляти в країни Євросоюзу, зокрема в Німеччину і Францію.

За підсумками 2018 року група компаній «Текстиль-Контакт» інвестувала в виробничі потужності «ТК-Чернігів» 53 млн. грн. Ще близько 100 млн. грн. планує вкласти до кінця 2019 року. Запланований штат текстильного виробництва – 150 осіб.