Другий набір студентів “Школи швейної майстерності”: вдалий старт проекту

Текстиль–Контакт здійснив вже другий набір студентів в «Школу швейної майстерності». Нова група в складі 12 учениць почала навчання 16 вересня 2019 року  в «Школі швейної майстерності» чернігівської фабрики «ТК-Стиль». Процес навчання триватиме протягом двох місяців. І після випуску учениці відразу отримають можливість закріпити нові навички на виробництві. Навчання в школі безкоштовне, за умови подальшої роботи випускників на підприємстві. З кожним учнем підписується відповідна угода. Тим, хто націлений на подальше працевлаштування, підприємство «ТК-Стиль» платить стипендію. А в майбутньому гарантує офіційне працевлаштування, соціальні гарантії та пакет корпоративних пільг.

Пілотний проект «Школа швейної майстерності» стартував 22 липня 2019 року в місті Чернігів. Придумала і організувала школу – Чернігівська регіональна торгово-промислова палата в партнерстві зі швейною фабрикою «ТК-Стиль», що є частиною холдингу «ТК-Груп», що належить відомому українському підприємцеві і меценату Олександру Соколовському.

Фабрика Текстиль контакт «ТК-Стиль» стала першою, хто відгукнувся на пропозицію Чернігівської регіональної торгово-промислової палати відкрити новий навчальний центр швейної майстерності. В даний час підприємство «ТК-Стиль» стрімко розвивається і розширюється. І постійно вимагає нових майстрів швейної справи. Ні для кого не секрет, що зараз професія швачки не надто популярна. Тому керівництво швейної фабрики «ТК-Стиль» вирішило піти своїм шляхом – почати самостійно навчати людей, а потім працевлаштовувати їх і надавати все можливе для подальшого розвитку.

Це початок непростого шляху по налагодженню спільної роботи між працівниками і роботодавцем. Але цей формат взаємин дуже перспективний, оскільки будується на людському рівні. Тому все повинно вийти і підприємство отримає новий імпульс для розвитку і процвітання.
Поштовхом до відкриття власного центру став тренінг в рамках Програми ЄС з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні.
Ще в серпні минулого року завдяки Асоціації Укрлегпром протягом 10 днів працівників фабрики навчали фахівці з Індії. І стало зрозуміло, що за такий короткий проміжок часу цілком можливо підготувати майстрів 4-й і 5-ї категорії. Тому керівництво підприємства прийняло рішення самим навчати фахівців для потреб підприємства.

Навчання швейній справі ведуть викладачі вищого професійного училища побутового обслуговування. За вісім тижнів теорії і практики, перші 10 учениць школи вже оволоділи різними технологіями розкрою і пошиття на сучасному обладнанні. І фактично отримали нову професію. А разом з нею гідну заробітну плату і стабільні соціальні гарантії. Під час навчання слухачам платять ще й стипендію.
У свою чергу, підприємство отримало кваліфікованих працівників. Контракти на навчання передбачають подальше працевлаштування на два роки. Тобто випускники школи без будь-яких затримок і перешкод органічно вливаються в нарощування обсягів виробництва. А при бажанні, можуть і далі продовжувати працювати в «ТК-Стиль».

Результати першого пілотного набору з 10 учениць перевершили всі очікування. Люди вже на третій тиждень підготовки вміли самостійно здійснювати операції 5-го рівня складності. А вже з шостого тижня навчання, почали практикуватися в цеху. На врученні сертифікатів випускницям першої хвилі «Школи швейної майстерності» школи «ТК-Стиль», були присутні президент чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов і чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Відкриття «Школи швейної майстерності» – це перший проект, завдяки якому вдалося реалізувати класичну європейську модель дуальної професійної підготовки.

Така підготовка проходить в стінах самого підприємства і в стислі терміни – всього за вісім тижнів дозволяє підготувати кадри високої кваліфікації. Текстиль-Контакт є однією з кращих компаній в Україні і входить в топ-10 кращих роботодавців.

Зараз «ТК-Стиль» має стабільні замовлення з пошиття сучасного одягу для різних категорій населення з якісних тканин. Тканини Текстиль-Контакт використовує тільки відмінної якості і перевірених виробників. Крім того, фабрика «ТК-Стиль» постійно модернізується, і їй постійно потрібні кваліфіковані оператори швейного виробництва. Тому, в подальшому школа значно збільшить прийом тих, хто вирішив пов’язати своє життя з виробництвом одягу на професійному рівні.