Ангора: переваги, особливості, недоліки та сфера застосування тканини
Для відчуття комфорту і затишку з наближенням зими запасаються шапками, шкарпетками, шарфиками, рукавичками і готують іншу зігріваючу одяг. Такий трикотаж повинен не тільки захищати від холоду, але ще бути стильним і приємним. Багато дизайнерів, щоб досягти цього звертаються до Ангори, цінують яку за неймовірну м’якість і теплоту.
Компанія «Текстиль-Контакт», як найбільший оператор оптово-роздрібної торгівлі текстильною продукцією в нашій країні, пропонує своїм клієнтам максимально можливий вибір модних ангорових тканин.
Ангора – що за тканина?
Ангорою прийнято називати довге шовковисте волокно з хутра ангорського кролика. Виробництво потрапило в немилість через жахливі умови утримання і жорстокого поводження з тваринами на китайських заводах. Крім того, таку шерсть обробляти важко – дуже ковзає, електризується і при носінні постійно вилазить.
Як результат, багато основних модних брендів перестали застосовувати суперечливі тканини і звернулися до ангорових матеріалів, отриманих безпечним сучасним способом, для виготовлення яких використовують:
- Волокна бавовни, рослинного походження з насіння бавовнику.
- Натуральну шерсть овець і мериносових, ангорових кіз.
- Віскозу, отриману штучним способом з природньої деревної целюлози.
- Сучасні волокна поліестеру, еластану, нейлону, модакрилу.
Щоб отримати ефектний, привабливий вигляд, тканини мерсерізуют або підстригають. Сучасні ангорові матерії бувають різної щільності: з ворсом, без ворсу, з начосом, з нитками люрексу, принтовані з дизайнерським малюнком, меланж (нагадує мармурову крихту) з волокон контрастного кольору.
Переваги і недоліки матеріалу
Трикотажне полотно виходить не тільки м’яким і шовковистим на дотик, але завдяки синтетичним волокнам набуває великої міцності.
Тканина ангора – що це за матеріал:
- Має привабливий зовнішній вигляд і приємні тактильні відчуття. Ще не кусається, не викликає дискомфорту, алергії і роздратування шкіри.
- Легкий, не обтяжує.
- Добре зберігає тепло.
- Зі стійким фарбуванням – не вицвітає і не линяє.
- Еластичний, красиво облягає і драпірується.
- Практичний в обробці, кроїти можна в будь-якому напрямку.
- Повітропроникний.
На відміну від ангори з великим вмістом натуральних волокон, сучасні різновиди матеріалу не вимагають спеціального догляду. Перуться вручну або в машинці-автоматі на «делікатному» режимі при температурі 30 градусів.
Єдиний недолік, щоб м’яка тканина не деформувалася – сушити необхідно, як все делікатні тканини, в розправленому вигляді на горизонтальній поверхні. Гладити не рекомендується.
Застосування
Нові трикотажні ангорові полотна, хоча зовсім недавно з’явилися на текстильному ринку, вже встигли завоювати позитивну репутацію, активно використовуються для пошиття модних, теплих речей для холодного осінньо-зимового періоду, шиють:
- Плаття різної довжини, в основному приталеного фасону.
- Костюми, що складаються з кофти і спідниці або штанів.
- Молодіжні світшоти різної форми.
- Кардигани, туніки, светри, джемпери.
- Шарфи і шапки, накидки.
- Верхні демісезонні вироби – піджаки, пальто.
Якісні тканини від «Текстиль-Контакт» можна придбати як оптом, так і в роздріб за вигідною ціною в магазинах «Каштан», «Тканини» або не виходячи з дому в фірмовому інтернет-магазині від компанії. Вся продукція з каталогу регулярно піддається експертизам і має сертифікати, що підтверджують високу якість.