4 стихії в інтер’єрі приміщення: орієнтир зі стилістики від Текстиль-Контакт
Дім – це місце, де людина відпочиває після важкого дня, розслаблюється, наповнюється позитивною енергетикою та новими силами. Тому важливо у квартирі створити обстановку, яка благополучно впливатиме на моральний та фізичний стан. Існує багато стилів інтер’єрів приміщення, які вражають привабливістю, незвичайністю декоративних елементів, гармонійним поєднанням різних фактур та колірних рішень. Серед них найбільш популярними є: лаконічний мінімалізм, стильний лофт, казковий прованс, азіатські мотиви… Але останнім часом багато відомих дизайнерів практикують створення інтер’єру приміщення у стилі чотирьох головних стихій, які, на їхню думку, є джерелом натхнення та поповнення життєвих сил.
Що таке «стихії» і в чому їхня особливість?
В античній натурфілософії стихія – це одна з першооснов світу, всього їх чотири: вода, вогонь, повітря та земля. Тобто стихії – це явища природи, кожній з яких властиві свої прояви, характер, сила. На основі цього астрологи розділили на стихії дванадцять знаків зодіаку. Але при створенні інтер’єру в будинку не варто шукати паралель у гороскопі, краще вибирати ту стихію, до відображення якої у Вас лежить душа. Стиль в інтер’єрі, який реалізується через 4 стихії природи, здатний наділяти людину енергією, надихатися і почуватися в гармонії зі своїм житлом та внутрішнім світом.
Тому вибравши певну стихію, рекомендовано вивчити її головні прояви, сильні сторони, а потім використовувати ці дані при виборі меблів, декоративних елементів, палітри кольорів. При правильному доборі, користуючись порадами дизайнерів, вдасться відтворити нетривіальний, але розкішний інтер’єр приміщення. Багато елементів складаються з текстильної продукції високої якості, які можна купити в інтернет-магазині Текстиль-Контакт. Ми, керуючись рекомендаціями фахівців, допоможемо підібрати фактури, палітру, матеріали та декоративні елементи.
Що найголовніше для стихії води?
Вода – це стихія емоційної чистоти та підсвідомості, розвитку, легкості та релаксації. Переважно варто використовувати відтінки, від яких віє одночасно і прохолодою, і спокоєм. Такі відтінки розслаблюють, освіжають, дозволяють наповнити будинок атмосферою релаксації. Переважні для використання при обробці стін або купівлі текстилю відтінки – бірюза, всілякі відтінки сірого, морська хвиля, м’ятний і навіть чорний. Сині кольори допоможуть спрямувати енергію, надають спокою чи навпаки, додадуть характеру до інтер’єру. Можна пограти і з декоративними принтами, наприклад, купити в Текстиль-Контакт дралон із принтом рибок або тканину лонета з малюнком у вигляді карти світу. Вони ідеально підійдуть як наволочки на дивані подушки. А ось для пошиття постільної білизни в асортименті є з бязі відповідними принтами. Важливо не перевантажувати інтер’єр принтами, достатньо одного-двох елементів. Серед текстильних аксесуарів краще зробити акцент на фактурності полотен, розкішним варіантом стануть штори з оксамиту глибокого синього кольору, велюру або чин-чіли з нанесеним бархатистим малюнком, який нагадує структуру мармуру. Якщо вікна кімнати виходять на північну сторону, можна замість темних відтінків для штор вибрати світлі, наприклад фактурний нубук молочного кольору або дивовижного відтінку черепашки.
Якщо вам близька ця стихія, підтримати ноту допоможуть такі деталі як: великі дзеркала (настінні або підлоги), ваза з водою (можна пограти з різними формами судин, краще вибирати виключно прозорі зі скла або кришталю), живі квіти або композиції на вибрану тему (білий лотос, штучні латаття). Ідеальним доповненням водної тематики стануть дрібні деталі: статуетки морських мешканців чи кораблів, торшер на химерній ніжці, скрині для постільної білизни, стилізовані «під старовину», які були у каютах у всесвітньо відомому фільмі «Титанік».
Як відтворити в інтер’єрі стихію землі?
Ця стихія є символом стабільності, надії, комфорту і тут не обійтися без затишку. Сучасні тенденції в дизайні йдуть шляхом натуральних відтінків, які властиві стихії землі. Переважають охра, коричневий, бежевий. У меблів можна віддати перевагу відтінкам дерева горіх, венге, червоне дерево, вишня, махагон. Як підлогове покриття може бути використана плитка, що найбільше імітує камінь, наприклад, мармур. При створенні інтер’єру в стилі Землі, можна зробити акцент на тактильні відчуття, віддати перевагу гармонійному поєднанню фактур. Ворсові матеріали ідеально підійдуть для килимів, це додасть затишної атмосфери, тепла, комфорту. Не забувайте про деталі: торшери, світильники (можна у стилі вуличних меблів, з кованими елементами), вази із сухоцвітами та кольоровими камінцями зі скла.
Для виготовлення текстильних деталей не забудьте про фактурність, вибирайте замшу та нубук для штор, а оббивка меблів може бути з велюру та рогожки у відповідній па***літрі. Додайте затишку приємними на дотик покривалами в спальні, приліжковими килимками дивовижної, як хмарка, м’якості.
Повітря – які елементи використати в інтер’єрі?
Головними символами стихії повітря є чистота душі, ясність розуму, політ творчої думки, свіжість, що ширяє, прозорість і врівноваженість в деталях. Буде чудово, якщо встановити в будинку (або квартирі) панорамні вікна, вільний простір замість бетонних стін – скляні ширми і перегородки. Витонченість, тонкі грані, плавні форми мають бути у всіх елементах. Відтінки повітря – ніжні та невибагливі, вони є втіленням природності та простоти, максимально комфортні для очей – білі, молочні, ніжно-блакитні. Серед деталей можна додати аксесуари з ніжними рослинними та нейтральними квітковими принтами. Це можуть бути декоративні дивані подушки, настінні панно. У матеріалах присутні гладкі і блискучі поверхні, наприклад, лаконічні меблі на тонких ніжках, асиметричні дзеркала, підвішені світильники, що ширяють під стелею.
Віконний отвір можна оформити витонченими тюлевими полотнами на кшталт прозорої вуалі або тонкого батиста. Ідеальним стане штора з кисеї ніжного відтінку, можна з прозорими намистинами.
Вогняна стихія: у чому особливість?
Найгарячіша, найпалкіша, найенергійніша стихія з усіх чотирьох. Вогонь символізує імпульсивність, силу, динамічність, нестримне бажання рухатися вперед. Щоб залишатися в рамках стилю, потрібно вибирати кольори теплої, важкої гами: коричневі, бордові, помаранчеві, темно-зелені, при цьому комбінувати з більш спокійними бежевими, персиковими, кораловими. Така гра кольорів відмінно підійде для оформлення віконного отвору, де штори можна зробити з фактурної тканини яскравого кольору та доповнити тендітним тюлем більш спокійного відтінку.
В інтер’єрі стихії вогню можна комбінувати виразність, яскраві акценти, це енергійна атмосфера для створення чудових дизайнерських ефектів.
А головним елементом, який ідеально наголосить на стихії, стане камін. Якщо розробка дизайну передбачається у приватному будинку, камін може бути справжнім, а розпалювання вогню стане затишною, вечірньою традицією. А ось для квартири можна придбати штучний камін, що працює від електроенергії.
Серед меблів вибирайте незвичайні варіанти, наприклад дивани з оббивкою з рогожки, велюру. Диван можна доповнити покривалом з довгим ворсом, під ноги кинути підлогу зі штучного хутра. І, знову-таки, важливо не забути про деталі, які сформують повноцінний образ: гарний посуд, столові прилади з позолотою, вази або горщики з осінніми квітами, наприклад жовтими хризантемами. На полицях, столі, тумбі, підвіконні можна розставити химерні свічники з кованими елементами і ароматними свічками. Запах гарбузового пирога, вершкового пива, мандаринів та кориці – це мрія кожного «поттеромана», яка чудово впишеться у рамки вогняного інтер’єру. Але в усьому потрібно бачити межі та відчувати міру, тільки так вдасться створити гармонійний ансамбль елементів у кожній із стихій.