В'язаний трикотаж: поради щодо використання від Текстиль-Контакт

Трикотажне полотно створюється методом в'язання спеціальних в'язальних машинах. Гнучкі петлі обгинають одна одну, з'єднуються, таким чином, утворюючи еластичний матеріал. В'язаний трикотаж вважається найбільш затребуваним матеріалом, який використовується для створення жіночого, чоловічого та дитячого гардеробу.

Основною виробничою сировиною йому є бавовняні, вовняні нитки. Також у складі можуть бути присутніми волокна штучного походження. В інтернет-магазині «Текстиль-Контакт» представлений трикотаж у величезному асортименті в різних кольорах і тільки високої якості, що має масу переваг.

Головні якісні характеристики трикотажного матеріалу

Багато хто любить трикотаж за його універсальність, практичність та естетичність. У ньому почуваєшся вільно, тепло, затишно. Трикотажні полотна складаються із переплетених між собою петель, добре тягнуться, легко приймаючи вихідну форму. Трикотажний одяг є зручним, практичним.

Також серед її переваг слід зазначити:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • гігієнічність;
  • повітропроникність;
  • гігроскопічність;
  • гарна терморегуляція;
  • довговічність при правильному догляді.

Крім вищеперелічених якостей, правильно підібраний виріб із в'язаного трикотажу здатний приховати недоліки фігури та підкреслити її переваги.

Види трикотажу

Класифікація трикотажної тканини в текстиль-контакт здійснюється за типом плетіння:

1. Поперечно-в'язаний. До цього виду відносять:

  • інтерлок;
  • рибана;
  • кулірна гладь;
  • піке;
  • кашкорсі;
  • футер;
  • двонитка.

2. Основов'язальний. Гладке полотно без візерунків. Виробництво такого трикотажу ґрунтується на використанні окремої нитки для кожної петлі.

Трикотаж: особливості роботи

При обробці трикотажних полотен має зберігатися їхня розтяжність, тому при викроюванні полотен потрібно стежити за напрямом петельного стовпчика – петлі мають бути спрямовані вздовж кромки.

Як зберігати трикотаж

В першу чергу вироби повинні бути чистими, добре просушеними, інакше гігроскопічність трикотажу зіграє погану роль. Адже у складеному стані вологий одяг може придбати затхлий запах і стати місцем утворення плісняви.

У шафі бажано відвести окрему полицю з невеликими відсіками, завдяки чому вироби складені в стопку не розсипатимуться.

Щоб уникнути утворення негарних складок та втрати форми, речі необхідно акуратно складати, не трамбуючи. Не варто використовувати для тонкого трикотажу м'які плічки. Тривале зберігання у підвішеному стані призведе до витягування, деформації лінії плеча.

Як прати в'язаний трикотаж

Важливу роль у догляді грає склад волокон. Вироби з бавовняних та синтетичних полотен можна прати. Для очищення в'язаного вовняного полотна краще скористатися послугами хімчистки.

Чим більше петлі трикотажного виробу, тим бережніше потрібно з ним поводитися:

  1. Натуральні волокна не підходять для машинного прання, вони можуть деформуватися. Тому в'язані вироби рекомендується прати вручну при 40 градусах. Дозволяється використання рідких миючих засобів, призначених для трикотажних тканин. Перед тим як завантажити виріб у воду, засіб необхідно повністю розчинити. Варто уникати сильного тертя. Полоскання має бути багаторазовим у прохолодній воді.
  2. Якщо у складі присутні синтетичні волокна, дозволене прання в делікатному режимі при 40 C. Барабан повинен бути заповненим на половину. Прати трикотаж потрібно окремо від інших речей. Сушити вироби на мінімальних обертах.

Замовити та купити трикотаж можна на сайті tk.ua зі швидкою доставкою у всі міста України.