Вибираємо тканину для літньої сукні
Літо – чудова пора. Адже можна скинути верхній одяг, скласти в шафу докучливі куртки і повністю поринути у світ привабливих вбрань. А що може бути краще, ніж розкішна та легка жіноча сукня? Повірте, для дівчини нова сукня – це як ковток свіжого повітря, можливість відчути себе справді гарною та кокетливою.
Інтернет-магазин Текстиль-Контакт пропонує для всіх жінок широкий асортимент унікальних тканин, які стануть основою для пошиття літньої сукні. Велика колекція містить матеріали з різним складом, серед яких натуральні, зручні комбіновані і виключно синтетичні тканини. Зробити вибір та задовольнити свій смак зможе кожна покупниця. Тканини від Текстиль-Контакт відрізняються відмінною якістю, зручними параметрами, а асортимент кольорів нікого не залишить байдужим.
Які тканини є найбільш популярними для виготовлення сукні?
Як правило, літнє вбрання має у своєму розпорядженні безліч фасонів, через що і слід ретельно підійти до вибору тканини. Чому це важливо? Та тому, наприклад, якщо дівчина любить приталені сукні, які вигідно підкреслюють осину талію та інші принади фігури, краще віддавати перевагу матеріалам, у складі яких є синтетика. Навіть у невеликому відсотковому співвідношенні, волокна поліестеру або еластану забезпечать матеріалу хорошу здатність розтягуватися та повертати початкову форму. Така властивість дозволить легко пошити міні сукню з силуетом, що облягає. А ось для шанувальниць стилю «оверсайз» гарним варіантом стануть натуральні тканини, такі як льон або матеріал на основі стовідсоткової бавовни. Вони легко криються, а також зшиваються за допомогою звичайних текстильних ниток. Відмінно зберігають форму, хоча можуть дати невелике усадку при первинному пранні, що слід враховувати при вимірі тканини. Але в подальшому використанні сукні вільного крою надовго зберігатимуть цілісність та привабливість.
Отже, згідно з рекомендаціями дизайнерів та модельєрів, найбільш поширеними полотнами для пошиття літньої сукні є:
- Штапель віскозний.
- Тканини котон.
- Батіст.
- Льняні тканини.
Особливості віскозного штапелю
Матеріал штапель створюється на основі натуральних бавовняних волокон з додаванням штучних волокон, найбільш часто застосовується віскоза. Нитки віскози не належать до натуральних, але не є синтетичними. Цікавий спосіб виготовлення ґрунтується на обробці деревної целюлози, які утворюють еластичні та приємні для тіла нитки. При створенні штапеля використовуються короткі волокна, що забезпечує м'якість та пружність при подальшому використанні речей із матеріалу. Також полотно може піддаватися специфічній обробці, яка позитивно впливає на зниження рівня зминання, який властивий полотен на основі віскози.
Серед найбільш популярних полотен віскозного штапелю виділяють:
- Гладкофарбований. Матеріал піддається фарбуванню якісними синтетичними фарбниками, які проникають углиб волокон. Таке полотно надовго зберігає яскравість і насиченість кольору, звичайно, при правильному догляді, який рекомендований виробником. В асортименті Текстиль-Контакт представлений великий вибір однотонного штапеля, знайти свій ідеальний колір чи відтінок зможе кожна покупниця;
- Набивний. На виробництві на поверхню полотна наноситься мальовничий малюнок у вигляді візерунків, орнаментів, може містити квіткові мотиви або анімалістичний принт. Особливо останній варіант, за словами кутюр'є, буде ультрамодним у сезоні весна/літо 2022 року. Серед основних переваг віскозного штапелю варто виділити м'якість і комфорт при контакті зі шкірою, що особливо важливо в літній спекотний період. На поверхні матеріалу не утворюються катишки, тому можна сміливо шити вбрання з поясом або носити сумку на плечі. Ціна тканини досить бюджетна та доступна для всіх покупців, незважаючи на візуальну привабливість та розкішний вигляд. І найважливіша властивість матеріалу – тканина не перешкоджає нормальній циркуляції повітря, у сукні з віскозного штапелю комфортно навіть за 30 градусної спеки. Але не варто забувати, що матеріал має і деякі недоліки. Наприклад, за рахунок використання укорочених волокон, які забезпечують м'якість та пластичність, помітно знижується стійкість до навантажень та підвищується ризик розриву матеріалу. Особливо тендітним він є у вологому стані, тому важливо дбайливо прати та віджимати виріб.
А що потрібно знати про полотна «родини коттон»?
Унікальність полотен полягає в тому, що на більш ніж 90% матеріали складаються з натуральної бавовни, а інші нитки мають синтетичне походження, що значно покращує та спрощує експлуатацію. У каталозі Текстиль-Контакт представлені такі матеріали, як: коттон-твіл, льон-коттон, коттон-стрейч.
Серед переваг сімейства тканин котон варто виділити:
- Повітропроникність.
- Гігроскопічність.
- Формостійкість та несхильність до втрати первісного виду.
Правда перед вимірами варто враховувати, що полотно може дати усадку приблизно 2% після першого прання.
Матеріали на основі бавовни та еластану відмінно підійдуть для пошиття суконь суворого фасону, такий стиль підійде для дівчат будь-якого віку. Застосування синтетики при створенні полотна добре позначається на легкості у розкрої та пошитті, а також дозволяє не допустити деформації готового виробу.
Тканини добре піддаються фарбуванню, можна придбати однотонні тканини, так і матеріали з набивними принтами. Але все ж таки при пошитті класичних строгих суконь найчастіше віддають перевагу класичним відтінкам синього, чорного, коричневого, темно-зеленого і бежевого.
Батист: основні властивості та переваги
Батист – це велика група тканин, серед яких можна знайти полотна із винятково натуральним, змішаним та синтетичним складом. Всі вони відрізняються, як на вигляд, так і головним експлуатаційним властивостям.
Батист, у складі якого знаходиться віскоза, є одним із найбільш популярних для пошиття літньої сукні. Штучні нитки, виготовлені з переробленої деревної целюлози, створюють напівпрозоре та м'яке полотно, яке зручне при контакті зі шкірою. Матеріал добре піддається крою та пошиття виробу, нитки не схильні кришиться і випадати при розрізі. Батист на основі віскози добре піддається фарбуванню, в асортименті можна знайти як однотонні забарвлення, так і тканини з яскравими та незвичайними принтами. Матеріал дарує почуття легкості та прохолоди, в такій сукні чи сарафані комфортно знаходиться за будь-яких погодних умов.
При виготовленні виключно бавовняного батиста застосовується полотняний метод переплетення волокон, що забезпечує необхідну міцність та міцність матеріалу. Тканина має слабку прозорість, тому комфортна для пошиття сукні абсолютно будь-якого фасону. Матеріал на основі натуральної рослинної бавовни підтримує відмінну циркуляцію повітря, має гігроскопічність, швидко сохне після прання. Очищати, рекомендовано, при температурі води 40 градусів, із звичайним режимом віджиму. Бавовняний батист особливо схильний до зминання, тому допустиме прасування при температурі не більше 150 градусів. Не варто використовувати відбілювачі та миючі засоби, у складі яких є компоненти з агресивним впливом. Асортимент кольорів натурального батиста вражає різноманітністю та задовольняє смаки всіх покупців.
Цікавим і не менш популярним варіантом батиста є полотно на основі поліестеру (55%) та віскози (45%). Така тканина для сукні може бути декоративною вишивкою, що надає готовому виробу особливу розкіш і привабливість. Використання синтетичних ниток у комбінації зі штучними волокнами віскози дозволяє матеріалу надовго збережуть естетично приємний вигляд і бути комфортною для тіла навіть за високої температури повітря. Великою перевагою є особливо бюджетна ціна, яка нижча, ніж на батист, виготовлений з натуральних рослинних компонентів. Але не варто забувати про те, що прання таких виробів потребує особливих знань. Найкраще прати руками при температурі води не більше 40 градусів, неприпустимим є сушіння в пральній машині, а також віджимання. Гладити сукню із синтетичного батиста можна при температурі 110 градусів нагріву.
Розкішні лляні тканини: чому варто придбати для сукні?
Традиційно, з далекого минулого, українські дівчата використовували лляні полотна для пошиття сорочок, вишиванок та суконь. Натуральний матеріал рослинного походження має особливо високий рівень щільності, міцності, а також зносостійкий та надійний у використанні.
Каталог інтернет-магазину Текстиль-Контакт має у своєму розпорядженні відразу кілька видів тканин на основі льону. Серед них для легкої літньої сукні можна придбати:
- Сумішну тканину на основі бавовни та льону. Тканина з натуральним складом з ниток рослинного походження має цінні властивості, які є незамінними для літньої сукні. Тканина добре пропускає повітря, що дозволяє шкірі повноцінно дихати. Задовільний рівень гігроскопічності забезпечує поглинання вологої та позитивно впливає на швидкість висихання. Зносостійкий матеріал досить простий при розкрої та пошитті, комфортний при використанні та не схильний до деформації. Натуральна тканина відмінно підійде як для жіночої, так і для дитячої сукні, тому що не здатна стати причиною подразнення чутливої та ніжної шкіри;
- Полотно із льону (85%) та поліакрилу (15%). Невелика домішка синтетики у складі позитивно впливає на експлуатаційні властивості, тканина не схильна до деформації і надовго зберігає візуальну привабливість виробу. Має невеликий рівень еластичності, що дозволяє пошити плаття як вільного фасону, так і з приталеним силуетом. Простий також догляд: можна прати руками або машинним методом при температурі води 40 градусів, а гладити при температурі нагрівання 150 градусів Цельсія;
- Натуральний льон без домішки. Матеріал, який завжди актуальний, незалежно від модних трендів. Одяг з натурального льону завжди приємний для шкіри, не викликає аллергічних реакцій. М'яке та тонке полотно має пухку структуру, нагадує марлю. Легкість та повітропроникність полотна характеризує матеріал як суто літній, тому льон використовують при пошитті суконь, сарафанів, блузок, сорочок тощо. Серед недоліків натурального полотна варто враховувати можливість усадки, що становить від 2 до 4%.
Льняні тканини добре піддаються фарбуванню, в асортименті каталогу велика різноманітність кольорів та відтінків. Можна придбати як вибілений варіант, так і однотонний і навіть з набивним принтом.