Затишна осіння тканина шотландка: поради щодо використання

Унікальна тканина з характерним принтом у клітинку називається шотландкою. Цей вид тканини з'явився в Шотландії кілька століть тому, але й у наш час не втрачає своєї популярності. У минулому тканина з візерунком у велику клітку називалася «тартан» і використовувалася для виготовлення кілта – національного шотландського одягу. Але найбільшого поширення тканина в клітину набула в 19 столітті і з того часу не втрачає своєї затребуваності. Шотландка добре поєднується з іншими матеріалами, легка в обробці та догляді. Її використовують для пошиття суконь, костюмів, жилетів, спідниць, кепок та інших видів одягу.

В інтернет-магазині Текстиль-Контакт до уваги покупців завжди представлений величезний вибір тканин. На сайті представлено більше 30 тисяч позицій різних матеріалів, але особливо вражає вибір тканини шотландка. Її по праву можна назвати затишною осінньою тканиною. У Текстиль-Контакті можна придбати вовняну тканину різних кольорів для пошиття теплих осінніх нарядів.

За методом застосування шотландка ділиться на тканину для суконь та тканину для костюмів.

До складу шотландки, яку використовують для суконь, перевага становить бавовну. Тканина на основі бавовни чудово пропускає повітря, дозволяє шкірі повноцінно дихати і не викликає алергічних реакцій. Матеріал приємний до тіла, має гарні гігієнічні властивості. З нього шиють сукні, сорочки, блузки, спідниці.

Шотландка для костюмів найчастіше вовняна тканина з невеликим додаванням синтетики. Наявність синтетичних волокон сприяє утриманні початкової форми та зовнішнього вигляду виробу на тривалий час, знижує вартість тканини та спрощує догляд за виробами з неї. Костюмна шотландка добре пропускає повітря, зберігає тепло та підтримує комфортну температуру тіла. Костюми, жилети, спідниці та штани з костюмної шотландки підходять для використання в холодну пору року, особливо восени та взимку.

Добре зарекомендувала себе тканина шотландка із синтетичних матеріалів. Зазвичай її виробляють із поліестеру або суміші поліестеру з бавовною або віскозою. Клітчастий принт наноситься на готове полотно. Такий матеріал добре тягнеться та майже не деформується. При цьому відрізняється високою міцністю та зносостійкістю.

Із синтетичної шотландки шиють одяг, домашній текстиль. Цікавим є факт, що тканина шотландка ділиться на види залежно від кольору. Існує навіть спеціальний реєстр, створений у Шотландії, що налічує понад 6000 видів.

Найпоширеніша забарвлення називається Каледонія. Цей вид шотландки є червоним полотном з поздовжніми зеленими, синіми і білими смугами. Іноді візерунок може доповнюватись нитками зеленого кольору. Використовується для пошиття національних костюмів, ошатних оздоб, а також повсякденного одягу.

Тканина шотландка в кольорі Мадрас може мати будь-які колірні рішення. Відмінною рисою є асиметричність ліній на лицьовій поверхні.

Забарвлення Принц Уельський або «глінчок» є сіре полотно, на якому розташовані тонкі чорні та графітові смуги, що утворюють дрібну клітину. Найчастіше застосовується для пошиття чоловічих костюмів та жилетів.

Досить поширеним є вид шотландки Берберрі, що є бежевим полотном з клітинами з червоної, чорної і білої нитки. Використовується як для пошиття одягу, так і для виготовлення різних аксесуарів (сумок, гаманців, гумок на волосся, хусток та багато іншого).

У Текстиль-Контакт можна знайти тканину шотландку різних видів та забарвлень на будь-який смак. Завдяки широкому асортименту споживачі мають можливість швидко визначитись із необхідною тканиною. Тканини Текстиль-Контакт відрізняються гарною якістю і мають усі переваги, характерні для шотландки. Це і високий рівень щільності, що дуже важливо при виготовленні жакетів та піджаків, які завдяки щільності шотландки надовго зберігають форму та не схильні до втрати первинного зовнішнього вигляду. Тканина шотландка відмінно пропускає повітря та дозволяє шкірі повноцінно дихати.

Високий рівень міцності дозволяє тканині бути витривалою та не схильною до механічних пошкоджень. Універсальність шотландки заслуговує на особливу увагу, залежно від складу, тканина може використовуватися в багатьох сферах. Вовняна тканина підходить для пошиття костюмів та пальта. Тканини, до складу яких входить бавовна, можна використовувати при пошиття светрів, суконь, спідниць та сорочок. Шотландка із вмістом синтетики стане оптимальним варіантом для пошиття предметів домашнього текстилю.

У Текстиль-Контакт представлена ​​величезна кількість кольорів шотландки, які доречні як для пошиття одягу, так і для виготовлення предметів домашнього текстилю та різноманітних аксесуарів. Магазин тканин Текстиль-Контакт пропонує широкий асортимент тканини для пошиття одягу на осінь. Клітчаста тканина завжди залишається актуальною і не виходить із моди, легко вписується у різні стилі одягу.

Щільну вовняну тканину можна придбати в Текстиль-Контакт, щоб пошити куртку або класичний жилет на осінь. Класичним одягом із шотландки давно вважаються чоловічі та жіночі сорочки. Вони добре вписуються в повсякденний осінній гардероб і дуже добре поєднуються з джинсами. Штани, блузки та спідниці із шотландки, придбаної у Текстиль-Контакт, стануть яскравим акцентом у діловому стилі, доповнивши суворі костюми.

Тканини Текстиль-Контакт можна придбати в роздрібних точках продажу та в інтернет-магазині текстилю.