Текстиль-Контакт у День Вишиванки вбрав пам'ятники засновників Києва у традиційні костюми
Україна – це країна з глибокою історією, безліччю традицій та обов'язковою символікою. Крім національного герба, гімну та мови, обов'язковим символом України є вишиванка.
Вишиванка – це вид одягу, який прикрашений різними вишивками червоними, чорними чи нитками інших кольорів. Як правило, для кожного регіону існують свої традиційні зображення та види вишивки. Наприклад, у візерунках на вишиванках із Київської області більше червоного кольору та поперечних ліній, а виробам із Чернігівської області притаманні квіти та виноградні грона.
З якого матеріалу готують вишиванки?
Найчастіше для виготовлення вишиванки використовуються натуральні тканини, такі як льон та бавовна. Обидва матеріали рослинного походження, екологічно чисті та не провокують алергічні реакції.
Бавовна вважається найголовнішим текстилем у світі. Неможливо уявити хоча б один день без одягу з натуральної бавовни або комбінації з іншими волокнами. Бавовняні тканини дозволяють шкірі повноцінно дихати, добре вбирають вологу та швидко сохнуть. Вироби з бавовни можна прати руками або в пральній машинці, але рекомендовано із застосуванням рідких миючих засобів.
Для покращення експлуатаційних характеристик виробники до бавовни часто додають волокна синтетики. Це дозволяє значно продовжити термін служби виробу та зберегти його цілісним надовго.
Льон - це також матеріал натурального рослинного походження, який має приємний сірий відтінок на поверхні. Такий текстиль навіть немає необхідності спеціально забарвлювати чи відбілювати. Льон ще з давніх часів використовувався для виготовлення вишиванок та інших предметів національного українського одягу. Матеріал можна прати руками або в пральній машинці, залежно від бажань та переваг. Купити якісний льон для виготовлення вишиванки Текстиль-Контакт можна за доступною ціною.
Де та коли носять вишиванки?
Ще кілька поколінь тому, вишиванка вважалася предметом повсякденного гардеробу і чоловіків, і жінок. Були простіші сорочки із щільного, грубого матеріалу – це щодня. Більш святкові вишиванки з різнокольоровими об'ємними орнаментами – вважалися ошатними та надягали великі свята. До таких належали всі релігійні свята, весілля та дні врожаю. Вишиванка доповнювалася спеціальними аксесуарами, серед яких вінок, капелюхи та чоботи.
Сьогодні вишиванки є предметом святкового одягу та надягають на релігійні та національні свята. Також це вбрання обов'язкове у день вишиванки, який святкується 21 травня. Українці масово виходять на роботу, до школи та на прогулянки у національній вишиванці.
Традиція: Текстиль-Контакт прибрав пам'ятники у вишиванки
І ось уже котрий рік поспіль на День Вишиванки в Україні мешканці можуть милуватися святковим вбранням пам'ятників у центрі столиці. Компанія Текстиль-Контакт щорічно виготовляє привабливі вишиванки та одягає їх на статуї Кия, Щека, Хорива та Либеді на Поштовій площі. Щоправда через епідемію коронавірусу, пам'ятники дітей-засновників Києва цього року були одягнені в українські вишиванки та захисні маски.