Текстиль – Контакт отримав відзнаку PROZORRO AWARDS «За підтримку прозорості закупівель та відстоювання інтересів українських виробників».

Вчора, 27 грудня 2023 р., у стінах Київської школи економіки відбулось відзначення замовників, організацій та персон, які продемонстрували найкращі результати у сфері публічних закупівель.

Організаторами події виступили  Мінекономіки,  ДП «ПРОЗОРРО»,  Київська  школа економіки за підтримки проєкту USAID / UK Aid «Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах» TAPAS.

6744f5ad-3cc3-459d-bd9a-11d5ac494fe9.jpg (132 KB)

photo1703764425.jpeg (232 KB)

Серед гостей та спікерів заходу  були Юлія Свириденко Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України , Надія Бігун заступник Міністра економіки України, Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.  Теодора Делл  в. о. директора Місії USAID в Україні, Ніколас Фултон  радник з питань політики та економіки Посольства Великобританії в Україні , Микола Ткаченко  генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО», представники організацій-стейкхолдерів екосистеми PROZORRO, замовників, постачальників, консультанти та громадські активісти.

LEV_3543.jpg (15.99 MB)

LEV_2658.jpg (1.45 MB)

LEV_5939.jpg (1.51 MB)

Спікери відзначили вплив системи  PROZORRO, окремо виділивши  онлайн інструмент PROZORRO MARKET,який відіграє значущу роль  у заощадженні державних коштів, підтримці національного виробника, забезпеченні внутрішнього попиту та проведенні закупівель для відновлення України.

Так, гостя заходу  Надія Бігун підкреслила важливість змінити підхід до закупівель – відійти від суто економії на ціні (price only) та рухатись у напрямку стратегічної функції закупівль, KPI закупівель. У Інший спікер – Микола Ткаченко, зазначив, що у планах на 2024 рік реалізувати електронну тендерну документацію, стандартизувати підходи до визначення переможця по всій системи як це зроблено у електронному каталозі (PROZORRO MARKET).

LEV_2139.jpg (6.55 MB)

Методика визначення переможців Prozorro awards  грунтувалась, зокрема, на оцінці рівня конкурентності у закупівлі замовника (велика кількість учасників, без штучних обмежень для участі), частки конкурентних закупівель у співвідношенні із прямими контрактами (незважаючи на можливе право замовника у випадках, визначених законодавством, закупляти напряму).

Переможцями премії PROZORRO AWARDS 2023 стали наступні замовники:

Текстиль – Контакт  у номінації «За підтримку прозорості закупівель та відстоювання інтересів українських виробників».

LEV_2481.jpg (1.54 MB)

Номінація «Замовник з найбільш конкурентними закупівлями» (від 400 закупівель на рік) – Укрпошта, а номінацією  «Замовник, який відкрив найбільшу кількість закупівель ринку» було відзначено  Укренерго. Номінантом «Замовник з найбільш конкурентними закупівлями» ( У сфері оборони ) стала  Військова частина 2195. «Незламні закупівлі» отримав  Херсонський регіональний онкологічний центр, а «Замовником  з найбільш конкурентними закупівлями» ( у сфері охорони здоров’я ) – Медичний реабілітаційний центр «Пуща-Водиця» МВС України. Найактивнішим користувачем  PROZORRO MARKET  визначено Військово-медичне управління Служби безпеки України.