Світломаскування: важливість «темряви» у військовий час
Війна змінила життя всіх українців без виключення. Вибухи, від яких ми прокинулися рано вранці 24 лютого, артилерійські та ракетні атаки, окупація – це те з чим довелося зіштовхнутися в неспокійному та тривожному 2022 році. Ворог думав, що українців можна налякати, забувши, що ми є незламною нацією, яка відчуває цінність волі генетично на рівні ДНК. З перших днів повномасштабного вторгнення наші співвітчизники проявили максимальну мужність та зібраність задля допомоги ЗСУ. Багато чоловіків та жінок стали на захист Батьківщини, щоби не дозволити ворогу нахабно паплюжити та руйнувати інфраструктуру. Матерям з маленькими дітьми довелося покинути кордони країни задля безпеки, але кожен з них сподівається і вірить, що це тимчасовий захід.
Іншим же вдалося трансформувати «українську лють» в нескінченну енергію, що спрямована на допомогу та волонтерство. Виготовлення маскувальних сіток та окопних свічок, збір коштів на тепловізори і екіпіровку – цим всім ми невпинно займаємося вже понад 8 місяців та не маємо наміру зупинятися ні на мить. Ціна перемоги велика, але ми знаємо за що б`ємося.
Що таке світломаскування?
Влада України ще з перших днів повномасштабного вторгнення закликала містян дотримуватися режиму мінімального використання електроенергії. По-перше – це економія енергоресурсів, що особливо важливо в час, коли ворог навмисно завдає ракетних ударів по ТЕЦ. По-друге, мінімізація вуличного та домашнього освітлення є частиною світломаскування, що впливає на безпеку. Тенденція до тотального “затемнення міст” виникла ще під час Другої світової війни, коли столиця Великої Британії «гасила світло» для збиття противника з пантелику. Темрява в місті дає змогу приховати від ворожої авіації як важливу інфраструктуру, так і житлові будівлі.
Сьогодні маскування збиває орієнтири як літакам, так і безпілотним дронам, що запускаються ворогом для відеофіксації території. В Україні режим світломаскування діє під час комендантської години – з 23:00 вечора і до 5:00 ранку. Контроль за дотриманням світломаскування покладений на Нацполіцію та представників територіальної оборони. Варто зазначити, що світломаскування не вберігає від ракетних ударів, що працюють за вказаними координатами, але у прифронтових містах, де існує ризик артобстрілів та злочинних дій з боку диверсійно-розвідувальних груп, темрява може вберегти життя.
Світломаскування, а точніше вимкнення світла з настанням темряви, створює додатковий дискомфорт, особливо в зимовий час, коли сонце рано заходить за обрій. В такому випадку в нагоді стануть штори з особливо міцних та щільних матеріалів.
Які тканини можна купити в інтернет-магазині Текстиль-Контакт?
Інтернет-магазин Текстиль-Контакт, навіть в цей непростий час, продовжує працювати задля благополуччя та безпеки кожного українця. В асортименті можна віднайти велику кількість товарів, що необхідні під час військового стану: тактичні каремати, тасьма для пасків, тканини для військової форми, палаток та рюкзаків. Особливої популярності зазнали щільні тканини для виготовлення штор, а також уже готові вироби із блекауту.
Два найкращі варіанти для світломаскування в домашніх умовах:
- Блекаут. Унікальна тканина, що часто використовується для виготовлення штор. Раніше, такі вироби були притаманні кімнатам, переважно спальням, вікна яких виходили на південний бік та потребували особливого захисту від зайвих сонячних променів. Наразі такі аксесуари актуальні у будь-яких житлових приміщеннях. При виготовленні тканини блекаут виробники використовують три нитки, що формують складне переплетення. Зовнішній шар, найчастіше, виготовляється з декоративної тканини, що не схильна до вигорання під дією ультрафіолету. Може бути будь-якого кольору, вибирати, варто, в залежності від стилю інтер’єру приміщення. Внутрішній шар блекауту складають чорні поліефірні нитки, що поглинають світло та не дають йому проникнути всередину кімнати. Варто зазначити, що цей процес працює і навпаки: світло з кімнати таким самим чином блокується і з вулиці непомітно, що відбувається за стінами будинку. Вироби з тканини блекаут з найбільшим рівнем затемнення (або ж чорного, темно-синього, темно-зеленого кольорів) дозволяють продовжувати освітлювати кімнату навіть під час тотального світломаскування. В інтернет-магазині Текстиль-Контакт можна придбати як просто тканину блекаут для самостійного пошиття штор, або ж уже готові вироби за стандартними параметрами. Перед оформленням замовлення, рекомендовано попередньо провести заміри ширини вікна та висоти від підлоги до стелі.
- Штори з підкладкою. При бажанні самостійно і на власний смак виготовити штори з метою світломаскування, варто обирати два типи тканини: зовнішній шар та внутрішню підкладку. Таким чином вдасться виготовити надійний виріб, що захистить від проникнення сонячних променів, а також вбереже вулицю від ламп, що горітимуть всередині будинку. Важливо: підкладка має бути неймовірно легкою та невагомою, цікавими варіантами від Текстиль-Контакт є тканина універсал, легенда, габардин, міні-мет, а також полотна з сатиновим переплетенням.
У якості головної тканини, шо буде ззовні, найкраще обирати тканини з високим рівнем щільності (від 201 мг/м.кв і більше), наприклад: рогожка, панама, жаккард, декоративна тканина моліна, а також полотна на основі бавовни. Такі матерії, за рахунок щільності, дозволяють використання яскравого світла всередині, що не проникне назовні. Щоб зменшити рівень просвічування, краще звернути увагу на тканини темних кольорів.
При самостійному виготовлені штор з підкладкою, рекомендовано заздалегідь зробити заміри і купувати однакову кількість матеріалу, як для зовнішнього, так і внутрішнього шару, щоб уникнути зайвих швів. При пошитті знадобиться: швейна машинка, праска, кравецькі ножиці, міцні нитки, англійські булавки та лінійка.
Ми можемо тимчасово відмовитися від комфорту на освітлення та ворогу не вдасться вимкнути світло всередині нас. Працюємо над перемогою разом!