Особливості захисних комбінезонів про які варто знати

Літо, сонячна погода, дача… Так, зараз найкращий час для будівельних робіт на присадибних ділянках. Прогулюючись дачним кооперативом або ж просто селищем, звідусіль можна почути звуки пили, перфоратора, сокири, адже кожен займається власною справою. Та є одна річ, що поєднує всіх цих людей - це захисний комбінезон, в якому максимально комфортно працювати. В останні роки цей вид одягу дуже популярний, тому разом зі спеціалістами від Текстиль-Контакт ми пропонуємо розглянути основні види комбінезонів, їх переваги та характеристики.

osoblivosti-zahisnih-kombinezoniv-pro-yaki-varto-znati-6.jpg (47 KB)

Що таке захисний комбінезон та які переваги має предмет одягу?

Захисні комбінезони - це спеціальний вид одягу, що призначений для захисту тіла від різних небезпечних факторів, таких як: хімічні речовини, бактерії, віруси, пил та летючі частки, гази та інші шкідливі речовини. Вони забезпечують повний захист тіла від зовнішнього середовища та допомагають запобігти контакту з небезпечними реагентами.

Серед головних переваг комбінезону спеціалісти виокремлюють:

  1. Ефективний захист. Вони створюють бар'єр між тілом і небезпекою, що дозволяє захистити шкіру, органи та респіраторну систему від потенційно небезпечних речовин. Захисні комбінезони також можуть мати додаткові елементи, такі як: маски, шоломи, рукавички та черевики, які забезпечують повний захист всього тіла.
  2. Універсальність використання. Комбінезони можуть бути використані в різних галузях, таких як: медицина, промисловість, лабораторна робота, сільське господарство, будівництво та інші. Це дозволяє захистити працівників від потенційно небезпечних середовищ та поліпшити умови праці.
  3. Зручність під час роботи. Вони забезпечують комфорт та зручність під час використання, завдяки своїй легкості та гнучкості матеріалу;
  4. Багаторазовість. В залежності від вимог та призначення, деякі комбінезони, зокрема, робочі, ідеально підходять для багаторазового використання.

osoblivosti-zahisnih-kombinezoniv-pro-yaki-varto-znati-5.jpg (104 KB)

Де найчастіше використовують захисні комбінезони?

Як вже вище зазначалося, однією з переваг захисних комбінезонів є універсальність. Предмет одягу можна використати на різнопланових виробництвах, наприклад:

  • Харчова промисловість. Захисний одяг необхідний для робіт, що пов’язані з харчовими продуктами, зокрема: на птахофабриках, рибних виробництвах та ін.;
  • Фармакологічні фабрики. В цехах, де виготовляються ліки та компоненти до мікстур, використання захисного одягу необхідне задля підтримки належного рівня стерильності, а також збереження тіла людини від хімічних та випарів токсичних речовин;
  • Медицина та сфера охорони здоров’я. Захисні вироби необхідні для запобігання контакту з інфекційними реагентами, бактеріями та вірусами. Певна річ, захисний комбінезон стане у нагоді при лікування пацієнтів з тяжкими інфекційними захворюваннями, при контакті з кров’ю та потенційно небезпечними факторами;
  • Агросфера. При обробці рослин різноманітними компонентами та добривами, серед яких: гербіциди, пестициди та інші речовини. Використання захисного одягу подарує безпеку для шкіри людини;
  • Будівництво. Використання комбінезону при будівельних роботах впливає на захист від бруду, пилу та дрібних частин матеріалів, що обробляються;
  • Автомобільна промисловість. Так само як і в інших видах промисловості, при виготовленні автомобільних запчастин або ремонті авто, використання захисного одягу є важливим аспектом безпеки для робітника.

Також не варто забувати, що якісні захисні комбінезони та інші предмети верхнього одягу можуть бути використані пожежниками, співробітниками дослідницьких лабораторій та військовими. Всі ці професії, час від часу, передбачають потенційну небезпеку для людини.

Варто зазначити, жоден з комбінезонів, що представлений у загальному доступі, не надає захисту від радіації, тому в сучасних умовах підвищеного ризику ядерної катастрофи на ЗАЕС, виріб не допоможе!

osoblivosti-zahisnih-kombinezoniv-pro-yaki-varto-znati-44.jpg (43 KB)

Основні процеси виготовлення захисних комбінезонів

Вироби можуть мати різні конструкції, а для їх пошиття використовуватися різноманітні матеріали. Наведемо приклад: для виготовлення комбінезону, що спрямований на захист від хімічних речовин, обирають протигазовий матеріал, адже він запобігає проникненню шкідливих речовин. Також комбінезон може мати герметичні манжети на рукавах та ногах, капюшон для укриття голови та обличчя та, в цілому, інші елементи, що закриють якомога більшу кількість шкіри та знизять ризик отруєння.

Серед основних методів виготовлення захисних комбінезонів, спеціалісти з Текстиль-Контакт вирізняють:

  1. Швейний. Шиття є одним з найпоширеніших методів виготовлення захисних комбінезонів. У цьому методі використовуються спеціальні машини для шиття, які роблять стійкі шви для забезпечення міцності комбінезона. Використовуються відповідні матеріали, такі як: синтетичні тканини (нейлон, поліестер) або спеціальні технічні тканини, які мають властивості необхідні для конкретного захисту. Після пошиття, з метою додаткової надійності, усі шви можуть бути проклеєними.
  2. Термоформування. Термоформування використовується для виготовлення комбінезонів з пластмаси або інших термопластичних матеріалів. У цьому процесі матеріал нагрівається і формується за допомогою пресу або вакууму, що дозволяє отримати бажану форму комбінезона.
  3. Лиття. Метод використовується для виготовлення захисних комбінезонів з рідкого матеріалу, який потім затвердіває. Цей процес підходить для таких матеріалів, як гума або полімери. Лиття дозволяє створювати комбінезони зі складною формою або спеціальними функціями, наприклад, захист від хімічних речовин або вогню.
  4. Ламінування. Спосіб включає склеювання кількох шарів матеріалів разом для створення захисного комбінезона. Цей метод дозволяє поєднувати різні матеріали з різними властивостями, такими як: стійкість до зношування, захист від різних видів небезпек. Ламіновані комбінезони часто складаються з шарів тканини, плівки та інших матеріалів.

Методики можуть використовуватись окремо або поєднуватись між собою для виготовлення захисних комбінезонів залежно від вимог і потреб захисту. Вибір методу залежить від типу захисту, матеріалів, які необхідно використовувати і технічних можливостей виробника. Також важливо користуватися комбінезоном правильно, тобто, згідно інструкцій від виробника. Неправильне використання комбінезону може вплинути на зниження ефективності захисту.