Олександр Соколовський: «Ми – за життя без пластику»

Замінити поліетиленові пакети в магазинах і супермаркетах на екологічні пакети з паперу або бюджетних тканин пропонує Київська міськрада.

Столична мерія неодноразово піднімала питання про заборону використання пластикових пакетів в точках роздрібної торгівлі. Цю ідею підтримують і тисячі городян, які ставили підписи на сайті електронних петицій під ініціативою про мораторій на використання одноразової поліетиленової упаковки. Однак рішення це повинно бути ухвалене на державному рівні, тому вже дві петиції киян залишилися без розгляду, незважаючи на набрану кількість «голосів».

Свій варіант виходу з ситуації пропонує найбільший профільний оператор України – холдинг «Текстиль-Контакт».

«У багатьох країнах світу використання поліетиленових пакетів заборонено на законодавчому рівні. Продаватися можуть тільки ті продукти, які, потрапляючи в землю, розкладаються протягом 2 років. І нам не потрібно чекати рішення згори, потрібно всім підприємствам роздрібної торгівлі брати ініціативу в свої руки. Не варто побоюватися, що така заміна дорого обійдеться бізнесу, – каже власник «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський. – Тендер треба проводити, вибирати того виробника нової упаковки, який запропонує найкраще співвідношення ціни, якості, швидкості реалізації послуги. В цьому випадку ми зможемо відмовитися від 70% целофану».

Цю пропозицію бізнесмена Олександра Соколовського підтримали в Федерації роботодавців України. На офіційній сторінці об’єднання в Фейсбук розміщений пост, який закликає магазини замінити пакети бавовняними біосумкамі.

Проблема дійсно актуальна. 7% території України займають сміттєзвалища. Достатньо згадати торішню трагедію і нерішене досі питання зі сміттєзвалищем поблизу Львова, щоб зрозуміти, що така ситуація за десять років буде в усій країні.

«Ціна однієї біосумкі дорівнює вартості 10 одноразових поліетиленових пакетів. Але її можна використовувати чимало разів, в середньому, близько року, – говорить бізнесмен Олександр Соколовський. – «Текстиль-Контакт» готовий зайнятися їх виробництвом в промислових масштабах. Якщо потрібно, ми і в тендері готові брати участь ».

Пропоновані холдингом зразки – це сучасні і стильні вироби, які, до того ж, відкривають простір для фантазії дизайнерів. «Текстиль-Контакт» готовий виготовити сумки з логотипами, тематичними зображеннями. Виробник обіцяє, що ціни на цю категорію товарів будуть приємним відкриттям для замовників.