Неповторна естетика мінімалізму в інтер'єрі
Затіявши ремонт або купивши нову квартиру, щасливий господар одразу стикається з головним питанням, – в якому стилі оформити приміщення. Саме він вирішує всю концепцію інтер'єру: від обраного стилю залежатиме кольорова гама, текстури матеріалів, що використовуються для стін та статевих покриттів. Звичайно стиль відіб'ється і на кількості декоративних елементів, тому важливо з холодним розумом підходити до вибору інтер'єру для невеликих приміщень. Сьогодні найбільш популярними для малогабаритних міських квартир є три найпростіші, але привабливі стилі:
- Скандинавський. Відрізняється переважанням м'яких, теплих відтінків пастельних. Це виправдовується тим, що зазвичай у країнах Скандинавії зими холодні та затяжні, населення постійно намагається зігрітися та створити затишок у своєму будинку. Головний колір – білий, саме він дозволяє наповнити приміщення світлом та виграшно підкреслює м'які сонячні промені. Яскравими акцентами зазвичай виступають різні функціональні елементи: бра, торшери, світильники можуть бути виготовлені з пластику або металу насичених відтінків;
- Лофтова естетика. Головна концепція цього стилю передбачає перетворення кімнат на складське приміщення. Якщо простими словами, то стіни та підлогове покриття повинні бути максимально простими, нейтральних відтінків. Бетонні стіни із грубою штукатуркою, імітація цегляної кладки вітаються. Меблів теж має бути мало і краще, якщо вони металеві. Багато стилістів залишають недбало не приховану проводку, батареї і т.д. Стиль не для всіх, він може швидко набриднути, тому що зовсім не передбачає домашнього тепла та затишку. Все ж таки залишається кращим для офісних приміщень і студій;
- Функціональний мінімалізм Цей стиль б'є всі рекорди за популярністю серед українців і не планує здавати позиції. Причина полягає в тому, що створити мінімалізм можна, навіть маючи обмежений бюджет. Головне – це стриманість під час оформлення. Основна мета і задум - це мінімальна кількість речей і предметів меблів, а також багато чистого і порожнього простору. Меблі вітаються рівних геометричних форм, без плавних ліній та спіралей. Колір монохромний, тобто гармонійна комбінація не більше двох базових відтінків, так звана «гра півтонів». Найчастіше це білий, бежевий, чорний та сірий, коричневий та гірчичний. На стінах не передбачається багато прикрас, чи то текстильні панно чи фото родичів. Достатньо однієї двох картин у стилі мінімалізм, пари світильників без химерних елементів або механічних годинників.
Які тканини можна використовувати у мінімалістичному стилі?
Найголовніше при оформленні приміщення у мінімалістичному стилі – це розуміти важливість простору. Не потрібно «захаращувати» кімнату декоративними речами, всі предмети повинні нести функціональність і постійно використовуватись. Вітається різноманітність фактури, тому при виборі тканини для штор або фіранок варто вибирати матеріали різних фактур, при цьому в стриманих тонах.
Інтернет-магазин Текстиль-Контакт стане чудовим помічником для всіх, хто вирішив самостійно відтворити неповторний стиль. В асортименті можна знайти безліч тканин спокійних відтінків, можна розглянути полотна з абстракцією або геометричними візерунками. Не бійтеся поєднувати кілька відтінків з однієї палітри, в даному інтер'єрі це не виглядатиме нудно, а навпаки, дозволить створити потрібну концепцію. При виборі тканин для пошиття предметів побутового текстилю в стилі мінімалізм можна розглянути такі групи:
- Група тканин Блекаут для штор. У каталозі є гладкий однотонний, який при складанні створить плавні лінії і додасть спокою. Можна звернути увагу і на блекаут із плетінням «рогожка», який додасть специфічної текстури у легкий характер мінімалізму;
- Тюльова група тканин не менш популярна і підійде як ніколи до речі. Насамперед, це вуалі – вони забезпечать м'якість, плавність та справжній мінімалізм. Полотна кисею додадуть фактури та характеру, їх можна використовувати для розміщення текстурних акцентів. Краще звернути увагу на однотонні колекції, без зухвалих малюнків та принтів;
- Група рогожок синтетичних щільних, трохи з грубою фактурою, що імітують натуральні полотна. Хорошими прикладами в інтернет-магазині Текстиль-Контакт є Афіна, Асос, Рогожка Зелі, Котлас. Всі ці тканини однотонні меланжеві, фактурні, щільні. Виграшно виглядатимуть як штори на люверсах, попередньо підібравши для цього фурнітуру та карниз у стилі мінімалізм.
Як же вчинити з меблями?
Як уже було зазначено вище, головна умова в мінімалізмі, що стосується кольорової гами, це монохромність. Важливо домогтися поєднання стін і декоративних елементів і, природно, меблів.
Група оббивних тканин в каталозі широка і можна розглянути такі варіанти - меланжева рогожка, гладенькі полотна з коротким ворсом, типу велютини, нубука. Яскраві, багатобарвні акценти та малюнки мінімалізму протипоказані, а от неконтрастні, спокійні принти будуть дуже доречними. Зверніть увагу на класичну гусячу лапку, ялинку, діагональне плетіння полотен або дрібний сегмент - зрозуміло, максимально мінімалістичної подачі.
Та й не варто забувати про однотонність полотен, саме спокійні відтінки створюють той бажаний стиль мінімалізму. Багата палітра тонів дозволить знайти свій ідеальний варіант.
Доповнити мінімалістичний стиль можна і килимками з фактурних матеріалів, наприклад, штучного хутра або іншого матеріалу з довгим ворсом.
В цілому, невигадливе планування будинку в стилі мінімалізму забезпечує багато простору, а відсутність надмірних меблів та декоративних прикрас дозволяє дотримуватися розумного споживання.