Найпопулярніші типи обробок, що використовують для тканини оксфорд

Сучасний асортимент текстильної продукції приємно вражає розмаїттям вибору! Завдяки щоденному розвитку різних галузей легкої промисловості, ми маємо змогу отримувати все нові та нові пропозиції від виробників тканин. Саме тому сьогодні вашій увазі інтернет-магазин Текстиль-Контакт пропонує зануритися у світ щільних промислових тканин, серед яких лідерство вже багато років займає оксфорд!

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford.jpg (180 KB)

Що таке тканина оксфорд?

Тканина оксфорд є дуже популярним синтетичним матеріалом, який використовується для виготовлення різних продуктів: від одягу та спорядження для відпочинку до меблів та будівельних матеріалів. Оксфорд має дуже високу якість та довговічність, що робить його ідеальним вибором для тих, хто шукає надійний та зносостійкий матеріал.

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford-9.jpg (167 KB)

Тканина оксфорд була винайдена в Англії у 19 столітті. Цей матеріал отримав свою назву від університетського міста Оксфорд, де він був вперше створений. З тих пір тканина оксфорд стала популярною у всьому світі завдяки своїм унікальним характеристикам.

Оксфорд має дуже високу міцність та різну щільність, завдяки особливому плетінню ниток. Полотно складається з квадратів, розташованих у шаховому порядку. Склад, щільність та обробка тканини залежать від її призначення. Виготовляють оксфорд з поліестеру та нейлону, що забезпечує його міцність та водонепроникність.

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford-7.jpg (163 KB)

Тканина оксфорд доволі м'яка та приємна на дотик, не викликає подразнення шкіри та не пропускає вологу. Вона також стійка до забруднень та плям, легко чиститься та переться в домашніх умовах. Оксфорд має гладку та однотонну поверхню, найбільш популярні кольори - чорний, сірий, синій. Також на поверхні тканини можна друкувати, що дозволяє створювати на ньому яскраві та оригінальні принти.

Склад, щільність і обробка тканини залежить від того для яких цілей вона буде використовуватися. Діапазон щільності оксфорда від 85 до 1800 D. З самого тонкого оксфорда шиються предмети одягу та уніформи, а найбільш щільний використовують для виготовлення тентів, наметів та навіть рекламних банерів.

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford-5.jpg (194 KB)

Види тканини оксфорд в залежності від додаткових обробок

Не варто забувати, що великим попитом в українців і досі користується оксфорд, який не має додаткових обробок. Через особливий метод переплетіння ниток поліестеру чи нейлону, тканина з рівнем щільності 85,110,135,215 має водовідштовхувальні властивості, схильна не пропускати та утримувати воду деякий час.

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford-6.jpg (198 KB)

Але особливою увагою покупців користуються полотна, що мають додаткову обробку захисними речовинами. Серед особливо популярних типів, які надають посилений захист та функціональність, вирізняють:

  1. Поліуретанове (PU) покриття. Тканини з даним видом обробки отримують додаткову міцність та водовідштовхувальну властивість. Серед переваг поліуретанового покриття спеціалісти виокремлюють той факт, що PU доволі легке, гнучке та екологічно безпечніше за, приміром, PVC.
  2. PVC-покриття. Такий тип захисної обробки надає оксфорду стійкість до стирання та механічних пошкоджень. Також матеріал набуває особливо високого рівня міцності та щільності, що позитивно впливає на посилення водовідштовхувальних властивостей, дозволяє зробити тканину оксфорд ще більш стійкою до стирання та пошкоджень. До того ж PVC-покриття надійно захищає поверхню тканини від негативного впливу ультрафіолетових променів.
  3. Акрилове покриття. Захисні речовини на основі акрилу забезпечують захист тканини оксфорд від вигорання та дії ультрафіолетових променів, позитивно впливають на підвищення рівня міцності та надають необхідну водовідштовхувальну властивість.
  4. Силіконове покриття. Такий тип обробки позитивно впливає на поверхню тканини, робить її більш гладкою та легкою у догляді. Також наявність силіконового покриття надає тканині оксфорд водовідштовхувальні властивості та захист від ультрафіолетових променів.
  5. ПВХ. Обробка товстим шаром полівінілхлориду на зовнішній стороні тканини забезпечує міцність та зносостійкість. Оксфорд ПВХ добре відштовхує воду, тому цей тип матеріалу особливо популярний для виготовлення виробів, що потребують міцності та захисту від вологи. Наприклад, тканина з обробкою ПВХ, незамінна при виготовленні туристичного спорядження, тентів та навісів, спортивних сумок та інших виробів. У промисловості такий різновид матеріалу можна використати для рекламних банерів та різноманітних конструкцій.
  6. Антиінфрачервона обробка. Цей різновид тканини оксфорд наразі особливо затребуваний в Україні. Головна перевага - тканина, завдяки обробці, не відображається в тепловізорі, роблячи військових непомітними для ворога. Матеріал підходить для пошиття елементів одягу та виготовлення маскувальних сіток. При цьому оксфорд з інфрачервоною обробкою надає водовідштовхувальні властивості, захищає від поривів вітру та, загалом, набуває високого рівня зносостійкості.

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford-8.jpg (240 KB)

Як правильно обрати тканину за типом обробки? Корисні поради від Текстиль-Контакт

Варто пам’ятати, що купівля тканини оксфорд та обрання типу обробки, залежить від мети використання, призначення та конкретних вимог до функціональності та захисту. Загалом, тканина використовується для виготовлення:

  • Аксесуарів. Тканина оксфорд неймовірно популярна при пошитті речей та аксесуарів щоденного вжитку. Серед них спортивні сумки та міські рюкзаки, які мають доволі високий рівень міцності та зносостійкості, що в свою чергу позитивно впливає на тривалість використання. Також гаманці, парасольки, косметички та інші аксесуари можна самостійно виготовити з чудового матеріалу;
  • Туристичного спорядження. Матеріал оксфорд з водовідштовхувальною обробкою ідеальний для виготовлення різноманітних речей кемпінгової сфери. Наприклад, намети та тенти з цього матеріалу не схильні до намокання та захищають групу туристів від поривів вітру. Також особливої уваги заслуговують спальні мішки та рюкзаки, що мають стійкість до стирання та деформації;
  • Садових меблів. Присадибна ділянка – це вдале місце для використання функціонального оксфорду. Міцна та щільна тканина з чудовими захисними властивостями підійде для виготовлення парасольок та навісів, які можна встановити над столом та насолоджуватися обідом під дощем або навпаки - пекучим сонцем. Також обробити водовідштовхувальним оксфордом можна стіни вишуканої декоративної альтанки;
  • Спецодягу. Для виготовлення спецодягу, найчастіше, обирають доволі легку тканину оксфорд із рівнем щільності не вище 215 мг/м.кв. Матерія широко розповсюджена при пошитті легкого обмундирування для мисливців та рибалок або захисних плащів для військових. Взимку оксфорд з принтом winter використовують для пощиття маскувальних костюмів, що максимально непомітні на засніжених позиціях.

naipopulyarnishi-tipi-obrobok-scho-vikoristovuyut-dlya-tkanini-oksford-11.jpg (132 KB)

Ми навели лише деякі вироби, що можуть бути виготовлені з тканини. Оксфорд, завдяки чудовим властивостям та характеристикам, універсальний та багатофункціональний матеріал і може обиратися в залежності від Ваших потреб та переваг. Асортимент оксфордів в інтернет-магазині Текстиль-Контакт доволі широкий, тканини відрізняються за типом обробки, рівнем щільності та кольором, тому кожен покупець зможе віднайти та придбати свій ідеальний варіант.