МІЖНАРОДНА ТЕКСТИЛЬНА ВИСТАВКА HEIMTEXTIL 2024

Текстиль-Контакт завжди слідкує за трендами, та вже у новому 2024 році ми відвідали міжнародну текстильну виставку HEIMTEXTIL 2024.  У динамічному світі текстилю для дому, міжнародна виставка Heimtextil виступає маяком інновацій, трендів і співпраці у галузі. Ця щорічна подія, що проводиться у німецькому місті Франкфурт, стала синонімом демонстрації останніх розробок у секторах текстилю та домашнього декору. 

oglyad-rezultativ-mizhnarodnoyi-tekstilnoyi-vistavki-1.jpg (145 KB)

Цьогорічна тема виставки «Нова чутливість»

Тема виставки "Нова чутливість" стала головною для сезону 24/25 і базується на Цілях сталого розвитку. В контексті виставки це означає врахування екологічного впливу при прийнятті рішень або розробці продуктів.

Важливим аспектом "Нової чутливості" є розуміння принципів роботи природних екосистем та автоматичне встановлення балансу. Це є ключовим фактором чутливого підходу до діяльності. Також важливий аспект - це солідарність, що означає розгляд технологій, природи та відносин як взаємопов'язаних і функціонуючих понять.

Три сфери - природа, технології та люди - зазнають великих змін, і незалежно від напрямку цих зміна, кожна галузь так чи інакше впливає на іншу. Розуміння цієї динаміки засноване на солідарності та означає свідомість того, що новітні технології впливають на природу та людей.

oglyad-rezultativ-mizhnarodnoyi-tekstilnoyi-vistavki-3.jpg (138 KB)

Антивандальна тканина релакс (5).jpg (180 KB)

Основні тези які були висвітлені на виставці:

  • Нові кольорові рішення. Нові відтінки кольорів вражають своєю динамікою та витонченістю у рамках теми "Нова чутливість" для сезону 24/25. Унікальна палітра використовує натуральні пігменти, отримані земельних джерел, завдяки інноваційним біоінженерним технологіям, що виводять традиційні процеси фарбування на новий рівень. Ми спостерігаємо, як кольорові бактерії вирощують пігменти, створюючи багатогранні та глибокі відтінки, які викликають емоції та віддзеркалюють наші цінності в охороні навколишнього середовища. Кольорові рішення Heimtextil Trends 24/25 натхненні природними відтінками, здобутими з авокадо, водоростей, живих бактерій, античних пігментів, таких як сира сієна, а також біоінженерних індиго і кошенілі;
  • Текстиль на рослинній основі. Такий різновид матеріалів представляє собою волокна, отримані з рослинних культур. Відмінною перевагою цього текстилю є його природне походження, що сприяє легшій рециркуляції в екосистемах. Текстиль на рослинній основі можна розділити на дві групи: виготовлений з рослинних культур, таких як: кактус, коноплі, абака, морські водорості та каучук, і виготовлений з побічних продуктів рослин, які залишаються від виробництва, приміром, банани, оливки, хурма та коноплі;
  • Технологічний текстиль. Завдяки десятиліттям виробництва, текстиль зараз є матеріалом, якого ми маємо в надлишку. Розвиток технологій для переробки текстильних відходів і методів вторинного використання цих відходів збільшує циклічне використання існуючого текстилю і таким чином зменшує потребу в первинному виробництві. Наприклад, використання технології в'язання замість ткацтва для оббивки меблів може суттєво зменшити кількість відходів тканини. Дизайнерське мислення в сфері текстилю стає ще одним способом вирішення важливих питань, таких як енергоефективність та довговічність природних матеріалів;
  • Біоінженерний текстиль. Біоінженерія з'єднує природу і технологію та трансформує спосіб виробництва. Загалом, можна виокремити два напрямки: повністю біоінженерний та біорозкладний текстиль. У виробництві повністю біоінженерного текстилю застосовуються стратегії натхненні природою. Замість того, щоб вирощувати рослини для видобутку деревини, текстиль виготовляється з білка, вуглеводів або бактерій, що містяться в кукурудзі, траві та тростинному цукрі. Виробництво включає в себе біо-молекулярний процес, який створює волокна. Стала перевага біоінженерного текстилю полягає в тому, що він може мати деякі з тих самих функціональних можливостей, що й синтетично вироблений текстиль, але при цьому біологічно розкладається завдяки своєму природному походженню.

oglyad-rezultativ-mizhnarodnoyi-tekstilnoyi-vistavki-4.jpg (118 KB)

Будьте в тренді разом з Текстиль-Контакт!