Махрові тканини від Текстиль-Контакт: як використовувати матеріали у побуті?

Махра – затребуваний вид тканини. З неї роблять не тільки махрові рушники, а створюють якісні халати, тапочки та інше приладдя для побуту, лазні. Її також називають фроте, що перекладається як «тертий». Високоякісна тканина не викликає алергічних реакцій і складається в основному із природної сировини. Вона ворсиста, м'яка, добре вбирає вологу.

Переваги

Основною перевагою махри є поглинання. Матерія має такі позитивні експлуатаційні якості:

 • гігроскопічність;
 • масаж шкірних покривів;
 • довговічність;
 • стійкість кольору;
 • екологічність;
 • антимікробну дію.

Ці властивості притаманні лише високоякісним природним тканинам. Сьогодні виробляють ще й штучну махру, але вона значно гірша за всіма властивостями, включаючи терморегуляцію.

Де застосовують махру?

Базовим напрямком у використанні махрового полотна є виробництво приладдя для лазні та будинку. З махрового полотна магазину Текстиль Контакт шиють:

 1. Рушники. Вони можуть бути різних розмірів, все залежить від призначення. Для купання, ножні, для рук, кухні. Матеріал для рушників із махри застосовується як 1-сторонній, так і 2-сторонній. Другий краще вбирає вологу та збільшує обсяг виробу. Кольори та набивний малюнок на рушниках теж бувають незвичайні.
 2. Халат. Пошиття чоловічих, жіночих та дитячих моделей стоїть на потоці. Немає нічого кращого після душу чи лазні укутатися у м'який, затишний халат.
 3. Постільна білизна. Перевага виробів з махри в тому, що вони міцні, приємні на дотик, забезпечують ефект масажу. Матерія для пошиття застосовується 2-стороння або 1-стороння петельчаста. Для чохлів на матраци добре використовувати махрове мембранне полотно. Воно захистить матрац від вологи, його ортопедичні якості зберігатимуться довше.
 4. Ортопедична область. З цього виду тканини створюють лікувальні матраци та подушки. Вони гіпоалергенні, зберігають тепло і дозволяють тілу дихати.
 5. Речі для дітей. З махрової тканини Текстиль-Контакт часто шиють чепчики, шкарпетки, піжами та одяг на кожен день. Тут повністю застосовується тканина на основі бавовни. Для дівчаток і хлопчиків шиють постільні та вологостійкі чохли на матраци.

Крім перерахованих категорій із махрового полотна високої якості виготовляють товари для збирання. Виробляють різні ганчірки та серветки. Такі вироби затребувані за рахунок відмінних поглинаючих якостей матерії. Тут переважно застосовується штучна махра.

Догляд

Махрові речі зазвичай є предметами індивідуального застосування, тому питання гігієни для них особливо актуальне. Як випрати певний виріб - рушник або халат, залежить від конкретного складу і вказано на етикетці. Загальні правила:

 • дозволяється прання в машинці, при температурному режимі 40-90оС;
 • віджимати можна на 800-100 об/хв.

Для прання краще використовувати гелеві засоби, можна застосовувати ополіскувачі та відбілюючі речовини. Якщо є режим додаткового полоскання, краще його не ігнорувати, щоб мікрочастинки миючого засобу, що залишилися, не контактували згодом зі шкірними покривами. Прати вироби правильно окремо від інших речей - замки, кнопки, блискавки можуть наробити на махровому полотні зачіпок.

Прасувати такі вироби не рекомендується, пригладжування петельок праскою негативно позначиться на здатність матерії вбирати вологу. Коли з речі потягнулася петля, її можна зрізати врівень із поверхнею, шкоди не буде.