Маскувальні сітки на часі: які текстильні матеріали вибрати для плетіння?

На війні кожна деталь має своє значення, крім зброї та систем захисту повітряного простору, є ще один важливий елемент – це маскувальні сітки. Україна, знаходячись у стані кривавої війни і боротьби за свободу і незалежність, активно використовує ці текстильні засоби для надання безпеки військовим, ефективно посилюючи результати спецоперацій на полі бою. Маскувальні сітки – це аксесуар, задля отримання якого не потрібна допомога західних партнерів, бо долучитися до їх плетіння може кожен активний та свідомий українець. Але перш ніж взятися за виготовлення захисних сіток, важливо розібратися які тканини найкраще підходять для плетіння, чим відрізняються обрані полотна в залежності від пори року та де найкраще купити якісні матеріали за найбільш демократичними цінами.

maskuvalni-sitki-na-chasi-1.jpg (86 KB)

Перш за все: що таке маскувальні сітки?

Маскувальна сітка – це спеціалізоване текстильне покриття, що відіграє важливу роль на фронті. Воно призначене для того, щоб вводити в оману супротивника та приховувати військові об'єкти та українських героїв. Завдяки маскуванню зберігається боєздатність, а також надається можливість швидко реагувати на несподівані атаки ворога, що повсякчас рятує життя багатьом українським воїнам. Ефективність маскування проявляється лише в тому випадку, коли воно дозволяє повністю злитися з оточуючим середовищем, не видаючи противнику справжніх об'єктів та військового складу, створюючи при цьому ілюзію абсолютної невидимості. Саме тому для виготовлення сіток завжди використовують текстильні матеріали, які за кольором максимально відповідають оточенню та місцю розташування.

maskuvalni-sitki-na-chasi-3.jpg (108 KB)

Які вимоги до тканин, що можна використовувати для плетіння маскувальних сіток?

Насамперед варто враховувати щільність та вагу тканини, щоб маскувальна сітка була максимально зручною при трансфері та експлуатації. Надавайте перевагу матеріалам, рівень щільності котрих не перевищує 200 мг/м.кв.  Такий матеріал буде легким та малогабаритним. Він легко рветься руками, не потребує використання ні ножиць, ні інших інструментів. Це сприятиме як швидкому виготовленню сітки, так і запобігатиме появі мозолів та подряпин на шкірі рук.

Також важливо враховувати забарвлення тканин при виборі. Купуйте полотна лише природних кольорів та відтінків, що зустрічаються в лісі, полі, степових зонах тощо. Найчастіше це різноманітні відтінки зеленого, бежевого, коричневого, сірого. Для зими актуальними будуть тканини білого кольору, для повноцінного злиття зі сніжними кучугурами у будь-якій місцевості.

maskuvalni-sitki-na-chasi-2.jpg (196 KB)

Які тканини для виготовлення маскувальних сіток можна замовити в інтернет-магазині Текстиль-Контакт?

Інтернет-магазин Текстиль-Контакт щодня працює над оновленням та розширенням каталогу, щоб відповідати вимогам усіх покупців - від майстринь аматорок, і до українських воїнів-героїв. Наразі в асортименті можна віднайти тканини для пошиття спецодягу, фурнітуру для виготовлення аксесуарів, а також найкращі тканини, що ідеальні для плетіння маскувальних сіток. Серед найкращих:

  1. Підкладкова тканина. Це максимально зручна і легка синтетична тканина, що легко рветься та ріжеться на шматки, а також простими рухами переплітається на каркасі в задані візерунки. Матеріал представлений в асортименті відтінків, для лісових сіток можна замовити кольору хакі, коричневого, трави, смарагдового, темно-зеленого. А для піщаної або степової місцевості ідеально підійде бежева, світло-бежева, пісочна тощо. На зимові сітки вибирайте в асортименті білі та світло-сірі тканини;
  2. Плащові тканини. Також для виготовлення маскувальних сіток на теплу пору року можна в інтернет-магазині Текстиль-Контакт замовити плащову тканину болонья. Цей текстильний матеріал має низький рівень щільності, тому максимально простий у плетінні. В асортименті теж безліч кольорів, що ідеально впишуться в лісову, степову або урбаністичну місцевості. Для літа – це зелені, а для зими – різні відтінки білого, від білосніжного до молочного. Іншим гарним варіантом плащової тканини, що можна замовити для плетіння сіток для маскування є плащова тканина Фортуна. Легкий та комфортний синтетичний матеріал ще й захищає від вологи, тому просто незамінний для виготовлення якісних та довговічних маскувальних сіток. Тканина представлена у низці відтінків для різних потреб та умов, приміром, для зимового перебування військових на полі бою варто вибирати плащові тканини білого кольору;
  3. Спанбонд. Ця тканина доволі не щільна, натомість міцна та буде гарним рішенням для плетіння маскувальних сіток. Спанбонд, на відміну від бавовняних тканин, не вбирає вологу, не гниє, не пріє і швидко сохне після дощу. На літній період та для лісової місцевості найкраще вибрати новинку у каталозі інтернет-магазину Текстиль-Контакт спанбонд (ТУ) 70G принт мультикам. Полотно плямистого забарвлення добре впишеться у трав`янисту місцевість і стане справжнім захистом для воїнів, озброєння, автомобілів тощо. Ще можна звернути увагу спанбонд з нижчим рівнем щільності (50 мг/м.кв.), що легко рветься і ріжеться на смужки, а також переплітається на каркасі. Для зимових сіток найкраще надати перевагу спанбонду білого і молочного кольорів;
  4. Бязь. Для виготовлення сіток також можна вибрати і тканину бязь, що має натуральний склад з натуральних волокон бавовни і середній рівень щільності. Сітки з такого матеріалу надійно приховають важливі об'єкти від ворожого погляду та надовго збережуть первісний стан;
  5. Сітка велика. При виготовленні маскувальних сіток на зиму також можна використати і сітку в комбінації зі смужками інших матеріалів. У каталозі нашого інтернет-магазину можна вибрати сітку з великими осередками, що виготовлена у білому кольорі. Міцний, натомість легкий матеріал добре триматиме форму та збереже цілісність, навіть при довготривалій експлуатації.

Загалом, маскувальні сітки відіграють важливу роль у військових операціях, допомагаючи знизити видимість військових об'єктів для противника та забезпечуючи безпеку воїнів. Вони є невід'ємною складовою стратегії оборони та атаки в умовах воєнних дій. Саме тому варто допомагати нашим військовим тими силами, на які ми всі спроможні, а замовити якісні матеріали для виготовлення маскувальних сіток на будь-яку пору року можна в інтернет-магазині Текстиль-Контакт.