Найкращі тактичні тканини для пошиття військових аптечок

У наш заколотний час військові та тактичні аптечки стають необхідним товаром серед волонтерів, які підтримують солдатів. Військові аптечки займають сакральне місце серед іншого обмундирування, оскільки вони здатні врятувати життя солдату в польових умовах. Аптечка має бути поруч із кожним військовим, причому не заважати на полі бою і не займати зайвого місця. Сьогодні у статті ми розглянемо найбільш правильні варіанти тканин, які можна застосувати під час пошиття. Відштовхуючись на характеристики, позитивні властивості та недоліки деяких тактичних матеріалів, вдасться зробити основні висновки і, можливо, дати наведення для волонтерів за правильним вибором як полотна для пошиття аптечки, так і вже готового виробу.

Основні вимоги до тканини для аптечки в Текстиль-Контакт:

 1. Полотно повинно мати високий рівень щільності та міцності;
 2. Краще вибирати тканину повністю синтетичну або з більшим відсотком вмісту поліестеру у складі;
 3. Матеріал повинен бути стійким до навантажень, не схильний до розривів і механічних пошкоджень. Саме це дозволить полотну на довгий час зберегти цілісність, не розгубити важливі медикаменти та медичні пристрої для зупинки крові;
 4. Мати спеціальну обробку водовідштовхувальними речовинами, щоб захистити ліки від втрати функціональності.

А також важливо, щоб матеріал запросто піддавався обробці: крою та пошиття. Щоб нитки не випадали, а шви акуратно і міцно трималися навіть при сильних фізичних навантаженнях, терті та зминанні. При цьому тканина має бути досить комфортною при пошитті, тому що доведеться готувати вироби компактного розміру. Саме маленька тактична аптечка військового зможе зайняти небагато місця і завжди знаходиться поряд із солдатом.

Вирушаючи в магазин на вибір текстильного матеріалу, важливо читати склад, а також дивитися, щоб властивості того чи іншого полотна на всі 100% відповідали заявленим вимогам. Тільки таким чином вдасться придбати справді якісну тканину, яка буде комфортною та простою у використанні на полі бою.

vojna-i-medicina-kakie-tkani-naibolee-nadezhnye-33-300x200.jpg (15 KB)

Які тканини можна застосувати для пошиття тактичної аптечки?

Військові експерти визначили ряд текстильних полотен, які краще ніж інші збережуть форму та цілісність при навантаженнях.

Серед них виділяють:

 1. Ріп-стоп;
 2. Водовідштовхувальний брезент;
 3. Оксфорд;
 4. Канвас;
 5. Грета.

Ріп-стоп – це армоване полотно, яке заслуговує на особливу увагу у військовій сфері. Текстильний матеріал створюється на основі синтетичних ниток, які переплітаються на хрест, утворюючи досить щільну поверхню. Полотно покривається спеціальними просоченнями, які забезпечують підвищену стійкість та захищають від намокання, деформації та втрати первісного вигляду. Тканина досить універсальна у використанні, можна застосувати як для пошиття одягу, так і засобів військового призначення. Часто саме ріп-стоп вибирають для виготовлення тактичних аптечок, які мають бути поряд із солдатом. Відповідно до складу, ріп-стоп може бути виготовлений з:

 1. Поліефірних ниток. Синтетичні нитки мають підвищений рівень стійкості, не схильні до розривів і механічних ушкоджень;
 2. Балістичний нейлон. Виготовляється з товстих поліамідних ниток, досить щільний, міцний та ковзний. Надовго зберігає цілісність, відноситься до тактичних полотн, підійде для виготовлення бронежилета, аптечок та інших предметів військового спорядження;
 3. Комбінації синтетичних та натуральних волокон. Складається з синтетичних ниток та натуральних волокон, таких як бавовна або шовк.

vojna-i-medicina-kakie-tkani-naibolee-nadezhnye-300x300.jpg (18 KB)

Які особливості водовідштовхувального брезенту?

Такий матеріал часто застосовується як для пошиття військової, туристичної, так і дачної атрибутики. Тканина з підвищеним рівнем щільності та міцності, а поверхня покривається спеціальним захисним просоченням. Відведення вологи – особливо важлива властивість для полотна, яку можна застосувати під час пошиття аптечки. Виріб з такого матеріалу не намокає, а тому не втрачає функціональність. Також, якщо брезент оброблений захистом від займання, аптечка не загориться навіть при відкритому полум'ї. Брезент складний за самостійного пошиття, але за допомогою спеціальних верстатів та фабричного обладнання, виготовити виріб можна без проблем.

Оксфорд, канвас, грета: чи варто їх обирати?

Всі ці тканини мають характеристики, які необхідні для якісної аптечки. При виготовленні спеціально вибираються правильні методи переплетення ниток, які забезпечують підвищений рівень щільності та міцності, стриманості та збереження цілісності. Придбати їх можна за доступною ціною, у різному кольорі.

Вибір полотна для тактичної аптечки є досить важливим процесом, до якого необхідно поставитися з максимальною відповідальністю. Якісна тканина дозволить захистити медикаменти у цілісності, а значить і допоможе військовому вберегти життя у важких умовах.