Льняна тканина від Текстиль-Контакт: як використовувати матеріал у побуті?

Людство давно використало льон, інтуїтивно розуміючи, що це екологічний і навіть цілющий матеріал. Згодом такі властивості були підтверджені та науково. Не дивно, що сьогодні саме льон входить до складу хірургічних ниток, які використовуються для накладання швів. Його дивовижні властивості такі, що нитки не відкидаються організмом. Але сьогодні найчастіше використовується цей матеріал для створення аксесуарів, дизайнерських колекцій, пристроїв для дому.

Якісний та красивий льон у побуті

Найпоширенішим варіантом є використання його як скатертина для столу. Але для цього матеріал повинен мати оптимальну щільність, наприклад, таку, яку пропонують в компанії Текстиль-контакт: рівномірність ниток, кольору, товщини по всій площі. особливості:

  • Текстиль добре вбирає вологу, не дозволяє жировим включенням, наприклад, залишкам їжі на скатертині, глибоко проникати всередину, тому він зручний, а позбавитися цих включень повністю вдасться вже після першого прання.
  • Завдяки спеціальній обробці нитки не розшаровуються. На жаль, таке нерідко можна бачити, якщо порівнювати з найближчим аналогом — бавовною, на якій утворюються катишки.
  • Також варто купити тканину Текстиль-контакт ще й тому, що матеріал оброблений таким чином, щоб зберігати первозданний колір, не жовтіти, не світлішати. І тут теж доречним є порівняння з найближчим конкурентом — бавовною. На жаль, іноді при пранні бавовна може жовтіти з часом. Звичайно, багато залежить від початкової якості сировини, дотримання технології обробки, але якщо говорити про льон, у будь-якому випадку він не буде схильний до таких ризиків.
  • Він чудово тримає форму, не розтягується, досить щільний. Однак важливо дотримуватись температурного режиму при пранні, щоб тканина не сіла. Також не рекомендується обробляти її дуже гарячою праскою. Але такі рекомендації є актуальними для переважної більшості матеріалів.

Інші нюанси використання льону у побуті

А ще якісний естетично привабливий натуральний льон служить прекрасною основою для створення серветок, підставок, предметів декору, одягу. Якщо проаналізувати область використання, то, наприклад, у готелях, закладах громадського харчування часто зустрічаються серветки, скатертини та рушники саме з льону, оскільки вони добре тримають форму, вбирають залишки вологи, харчових продуктів, але незмінно повертаються до вихідних параметрів після дезінфекції, прання, прасування при рекомендованій температурі.

Цікаво, що в мережі зустрічається безліч порад і про те, як дати друге життя простирадлам, покривалам з льону, скатертинам, серветкам. Їх можна розрізати на шматочки, симетричні та асиметричні фігури та створювати прекрасні елементи декору, наприклад, панно на стіну або декоративні серветки на стіл. А ще є рекомендації, як зробити з наволочек акуратні підставки для напоїв. Мабуть, це єдиний матеріал, який дарує багато креативних дизайнерських ідей.

Звичайно, на численні переваги, естетику зовнішнього вигляду можна розраховувати тільки тоді, якщо набувати текстиль від надійних виробників, які мають сертифікати відповідності, що гарантують гідну якість кожної партії.