Літній одяг: кобра та леопард у тренді

Мода циклічна – це факт. Те, що було популярне ще десяток років тому, зараз знову знаходиться на хвилі популярності. При чому такий принцип моди стосується не лише окремих предметів гардеробу, а й навіть забарвлення. Щорічно, Інститут кольору Пантон виділяє головні відтінки року, які будуть найбільш популярними та актуальними як в одязі, так і предметах інтер'єру. Але варто відзначити, що тварини принти - справжні фаворити в світі моди, що швидко змінюється.

На це є причини: майже з самого початку людської історії люди носять шкури тварин. Логічно, інакше не було чим зігріти голе замерзаюче тіло і захистити його від негоди. Наші пращури, ймовірно, не були особливо перебірливими, коли справа стосувалася малюнка, форми та кольору. Кролик, вовк, мамонт, леопард — усе, що було пухнастим і теплим, добре личило людині.

Плями леопарда, смуги сильного тигра і благородної зебри, біле хутро гірська — протягом всієї історії людства ці візерунки завжди призначалися для королів. Ймовірно тому, що люди припускали, що певні характеристики тварини, такі як сила, хитрість чи краса, передаються людині, яка носить її хутро. Є й еротична складова: коли ми носимо одяг із принтом тварин, ми асоціюємо з ними дикість і якусь неприборканість.

letnyaya-odezhda-kobra-i-leopard-v-trende-5-1024x512.jpg (172 KB)

Звірячий образ став популярним ще у 1930-х роках, ймовірно, також через успіх у кіно фільму «Тарзан, людина-мавпа», в якому головні актори носили накидки зі звірячого хутра на тілі. З тих пір світ моди побачив безліч леопардових плям на блузках, пальто, куртках, купальних костюмах і шарфах у жінок, які розпізнали особливість цих візерунків і вміло їх використовували. Такі зірки, як Елізабет Тейлор, зробили леопардове пальто популярним, не лише підкресливши свою жіночу незалежність і силу, а й демонструючи спокусливі сигнали, що не приховуються, адже леопардові візерунки перетворюють жінок і на мисливців.

Які принти найпопулярніші?

Тваринний принт майже ніколи не виходив із моди повністю, хоча його популярність вагалася. Деякий час класичні леопардові пальта вважалися досить дивними, але потім образ знову обіграли, і він повернув свої модні тенденції. З іншого боку, сьогодні анімалістичний принт різноманітніший, ніж будь-коли раніше, завдяки чому виглядає особливо стильно.

letnyaya-odezhda-kobra-i-leopard-v-trende-7-1024x512.jpg (165 KB)

Крім леопарда, на особливу увагу заслуговують принти кобри і крокодила. При чому ці види кольорів не тільки приймають анімалістичний принт, але й зазнають фактичної обробки матеріалу, щоб придбати необхідну текстуру. Зміїний та крокодиловий принт особливо поширений при виготовленні аксесуарів: сумок, гаманців, взуття, візитниць тощо. Варто зазначити, що деякі модельні будинки можуть досі використовувати натуральні шкіри крокодилів та змій для виготовлення аксесуарів, але це одночасно аморально та неймовірно дорого. Дозволити собі такі предмети одягу можуть лише найбагатші та найвідоміші.

Екзотичні тварини, такі як тигри та жирафи, доповнюють цей відділ тварин принтів. Смугасті візерунки під зебру нічим не поступаються і діють на оточуючих так само, як і сигнальні кольори: обов'язково подивишся! Тигровий і зебровий принти найкласичніші в натуральних відтінках коричневого, чорного та білого. Але можна знайти варіанти у яскравих забарвленнях, які виглядають особливо привабливо.

Чи то леопард, тигр, змія, ігуана чи метелик – діапазон малюнків тварин практично безмежний.

letnyaya-odezhda-kobra-i-leopard-v-trende-1-202x300.jpg (20 KB)

Види тканин у Текстиль-Контакт, які найчастіше забарвлюють у принти тварин:

  1. Атлас, шовк. Ці обидва матеріали мають різний склад, але їх поєднує тонкість, легкість та легкість. Найчастіше тканини використовуються виготовлення суконь, блузок, нічних сорочок, пеньюарів та інших предметів жіночого гардероба. Атлас виготовляється на основі натуральної бавовни, а шовк – з однойменних ниток тваринного походження. Але обидва матеріали чудово піддаються фарбуванню та декоративній обробці, що надає їм особливо розкішного вигляду;
  2. Штучне хутро. Такий матеріал виготовляється із синтетичних ниток, які повністю імітують натуральне хутро. За рахунок привабливого вигляду штучний варіант практично не відрізнити від натурального, в цьому є безперечна перевага. Такий варіант просто забарвлюється синтетичними барвниками і тому часто можна знайти полотна з анімалістичними принтами;
  3. Шкірзамзам. Також як і штучне хутро, у продажу сучасних текстильних магазинів можна зустріти шкірозамінник. Цей матеріал має підвищений рівень щільності та міцності, виготовляється з поліамідних ниток і абсолютно безпечний для шкіри людини. Кожзам забарвлюється синтетичними барвниками, також на нього може наноситься тиснення, яке імітує текстуру шкіри крокодила або змії.

Вибір матеріалу, а також забарвлення повністю залежить від смаку покупця та від виробу, який планується до пошиття. Але не варто переживати, будь-який анімалістичний принт буде доречно виглядати в дикому літньому сезоні 2022 року.