Літній спортивний трикотаж: вибрати бавовну чи синтетику?
Тканини для спортивного одягу повинні поєднувати функціональність, при цьому не відставати від модних тенденцій. Це означає, що одяг має виглядати приголомшливо і добре вбирати піт під час тренувань. Спортивний одяг повинен зберігати свою первісну форму після кількох прань, а також добре витримувати сильне потовиділення. Існує велика різноманітність трикотажних полотен, які можна застосувати для пошиття тренувальних костюмів. Щоб знайти найбільш оптимальний і відповідний варіант, важливо наперед розглянути основні характеристики, переваги та недоліки цих видів тканин.
Найбільш поширені види сировини для виготовлення спортивного трикотажу
Як правило, трикотажні матеріали поділяються на три види:
- натуральні;
- синтетичні;
- комбіновані.
Безумовно, кожен вид має свої особливості та переваги, тому заслуговує на увагу та місця на ринку легкої промисловості. Але, при виборі конкретного виду та складу, важливо враховувати фактор та умови використання готового виробу. Саме тому при виборі полотна для пошиття тренувального костюма особливо важливо вивчати характеристики.
Найпоширеніші тканини для спортивного одягу:
- Мікро лакосту.
- Піке.
- Трикотажні сітки.
Що таке мікро лакосту для спортивного трикотажу?
Полотно, яке на 100% складається з поліестеру, завдяки чому добре тримає форму і не схильне до втрати первісного вигляду. Матеріал легко сідає по фігурі, має високий рівень еластичності. Мікро лакоста, що дихає тканину, не парить тіло, в ній комфортно тренуватися як у залі, так і на свіжому повітрі. Тканина чудово піддається фарбуванню синтетичними барвниками, в асортименті Текстиль-Контакт величезний асортимент кольорів. При правильному догляді, який передбачає прання руками або в пральній машині за температури води 30 градусів, вироби з мікро лакости надовго збережуть яскравість та насиченість відтінку. Крім спортивного одягу, матеріал широко поширений при пошитті футболок, шортів, майок, тунік та інших предметів одягу.
Особливості трикотажу піке
Термін піке відноситься до текстильного матеріалу, поверхня якого характеризується піднесеними і зниженими ділянками, що чергуються. Зазвичай він зроблений з бавовни, а також із суміші 50% бавовни та 50% поліестеру.
Сьогодні піке доступні як у монохромному, так і в принтованому вигляді з різними кольоровими візерунками, при цьому тканини піку з бавовни використовуються переважно для виготовлення одягу.
Найвідомішими та найпопулярнішими виробами з піке є сорочки-поло. Насамперед, високоякісні сорочки з крокодилом як логотип, особливістю яких є спеціально розроблений для них Jersey Petit Pique. Сорочка поло - далеко не єдиний предмет одягу, зроблений з піке, є толстовки поло, сукні та багато іншого, що люблять носити мільйони людей, тому що вони зручні і легко доглядати за ними. Спортивний трикотаж піке приємний для використання під час тренувань як у тренажерному залі, так і на свіжому повітрі.
Головні характеристики трикотажної сітки
Таке полотно, як трикотажна сітка, заслуговує на особливу увагу серед спортсменів. Тканина складається з волокон поліестеру, завдяки чому особливо м'яке та зручне у використанні. При плетінні сітки тканина утворює великі осередки, які м'яко контактують зі шкірою, не залишаючи неприємних відчуттів. За чим сітчастої поверхні, полотно чудово пропускає повітря, дозволяє шкірі дихати і не «спріти» під час тренувань, бігу та інших активних занять.
Трикотажна сітка чудово поглинає синтетичні барвники, завдяки чому в асортименті можна виявити великий асортимент кольорів. Яскравість і насиченість не втрачається навіть при багаторазових чищеннях. На поверхні полотна, за рахунок еластичності синтетичних волокон, не утворюються заломи та складки, які могли б зіпсувати зовнішній вигляд виробу.
Як щодо натуральності? Чи варто вибирати такі варіанти спортсменам?
Бавовна - дуже зручна, дихаюча і м'яка тканина для тренувань. Вона ідеальна, завдяки своїй м'якості та комфорту під час занять спортом. Безумовно, полотна на основі натуральної бавовни мають особливу перевагу в індустрії легкої промисловості. Рослинний матеріал дозволяє чудово пропускати повітря, не затримує вологу, швидко сохне. Комплект для тренування з трикотажу, у складі якого великий відсоток натуральної бавовни, не може стати причиною подразнення або алергічної реакції на чутливій шкірі. Варто розглянути цей варіант більш детально, щоб зробити вибір і носити вироби із задоволенням. Прикладом є бавовняний кулір, який є тонким і приємним на дотик полотном. Кулір характеризується легкістю, м'якістю, високим рівнем поглинання вологи, яка, безперечно, супроводжує спортсмена під час інтенсивних тренувань. Бавовняний кулір виготовляється шляхом зв'язування тонких бавовняних ниток методом панчішної в'язки.
При додаванні до бавовняних ниток волокон еластану утворюється інноваційне полотно стрейч-кулір. Застосування синтетичних волокон надає готовому полотну приємної еластичності, властивість розтягуватися як у ширину, так і в довжину. При цьому тканина навіть при частому використанні та множинних праннях не втрачає початкової форми.
Цікавим варіантом виготовлення предметів спортивного гардеробу є холодна віскоза. Матеріал відноситься до полотна зі штучним складом, так як виготовляється з волокон деревної целюлози. До складу холодної віскози додаються синтетичні волокна методом бістрейч, що надає матеріалу еластичність, розтяжність, можливість облягати силует, підкреслюючи переваги фігури.
Холодна віскоза, за рахунок синтетичних ниток, надовго зберігає первісну форму та привабливий вигляд. Одяг, навіть при інтенсивних тренуваннях, не схильний до стирання, розривів та механічних пошкоджень. Використання стрейчевої нитки надає готовому полотну легкого блиску, а також забезпечує приємну прохолоду для тіла, від чого і з'явилася така незвичайна назва.
З використанням новітніх технологій було розроблено нові типи тканин для задоволення потреб спортсменів із високими навантаженнями. На думку представників європейських чемпіонатів, найбільш приємними полотнами для тренувального процесу є тканини з комбінованим складом.