Льон чи бавовна: який матеріал вибрати у Текстиль-Контакт для весняного шоппера?

Останні кілька років одним із найбільш популярних та обговорюваних аксесуарів є сумка шоппер. Увага до виробу привертає той факт, що виріб шиється з натуральних текстильних матеріалів, а його основна мета – знизити рівень забруднення водного та земельного ресурсу. Купити тканину на еко сумку можна у мережі найбільшого в Україні магазину Текстиль-Контакт.

Навіщо потрібна сумка шоппер: переваги

Сумка шоппер – спеціальна сумка для покупок, яка виготовляється з матеріалів натурального походження. Головне завдання, яке покликана вирішити сумка - це зниження популярності або виключення поліетиленових пакетів. Як відомо, поліетилен є матеріалом синтетичного походження і на його розкладання в природі може знадобитися понад тисячу років. Вже зараз багато лісів і вод світового океану забруднені саме продукцією з поліетилену. Гинуть морські та лісові тварини, вода стає непридатною до вживання, а ґрунт втрачає можливість народити. Позбавлення та відмова від поліетиленових пакетів здатний врятувати Землю від масового забруднення, а також знищення флори та фауни.

Основною перевагою сумки шоппера є її екологічна чистота. Виріб виготовляється лише з натуральних волокон, застосування синтетичних ниток та матеріалів не допускається. Щільність і міцність текстилю видобувається шляхом щільного, найчастіше саржевого методу переплетення. Як правило, сумка шоппер здатна витримувати вагу понад 7 кілограмів, особливо якщо виготовлена ​​з лляного полотна.

Також, до позитивних характеристик еко сумки відносять її універсальність. Сумка виглядає привабливо, може мати довгі чи короткі ручки. Іноді ручки в сумці можуть бути дерев'яними або прикрашені привабливим камінням. Сумка є багаторазовою, її легко можна скласти в кишеню і вирушить за покупками. Також виріб не займе багато місця в бардачку автомобіля чи рюкзаку.

Багато екологічних сумок запросто піддаються пранню руками або в пральній машині, тому надовго зберігають цілісність, чистоту та привабливість. Під час чищення слід вибирати миючі засоби з м'якими компонентами у складі. Хлор та відбілювачі негативно позначаються на структурі полотна і можуть призвести до руйнування волокон.

Сумки шоппери можуть бути однотонними, мати набивні зображення або красиві композиції з декоративних елементів. Особливою популярністю користуються сумки з унікальними, окремо нанесеними малюнками або логотипами.

Льон чи бавовна: що вибрати для пошиття?

Найбільш поширеними текстильними матеріалами для пошиття еко сумки є льон та бавовна. Обидва ці текстильні матеріали мають рослинне походження, однаково екологічно чисті та гіпоалергенні.

Особливості бавовни:

  • Матеріал щільний і міцний, але при цьому м'який і приємний на дотик;
  • Досить зносостійкий, надовго зберігає цілісність;
  • Добре піддається обробці та впливу барвників;
  • Бавовна у Текстиль-Контакт має невисоку ціну.

Переваги льону:

  • Полотно має високий рівень жорсткості, формує особливо щільне та витривале полотно;
  • Тканина не схильна провокувати алергічні реакції та подразнення;
  • Має природний сірий відтінок, піддається впливу барвників;
  • Коштує дещо дорожче за бавовну, але при цьому ціна доступна для кожного покупця.

Провівши невелике порівняння, можна дійти невтішного висновку, що продуктові сумки з бавовни приємніші на дотик, простіше в чистці і трохи дешевше. Але вироби з льону відрізняються вищим рівнем витривалості, надовго зберігають цілісність і схильні до розривів. Тому вибір лише за покупцем та його власними уподобаннями.