«Легка промисловість — за прозорі закупівлі: українському захиснику — українську форму!»

У вівторок, 9 січня, об 11.00 у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція на тему  «Легка промисловість — за прозорі закупівлі: українському захиснику — українську форму!».

Учасниками заходу стали голова Комітету оборонних закупівель легкої промисловості Федерації роботодавців України Олександр Соколовський, заступник міністра оборони України Віталій Половенко, заступниця міністра економіки України Надія Бігун, генеральний директор державного підприємства «Державний оператор тилу» Арсен Жумаділов, член Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України Богдана Ярова, голова Асоціації ветеранів-підприємців Сергій Позняк і генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

10-696x373.jpg (58 KB)

В рамках обговорення теми Олександр Соколовський відзначив: «Країна має максимально локалізувати виробництво всього необхідного і залишати гроші в Україні. Цього вимагає від держави не тільки Президент, а і все суспільство.Вимагаємо і ми сьогодні»
Також, голова Комітету оборонних закупівель легкої промисловості Федерації роботодавців України зробив акцент на  максимальній прозорості та побудові максимально чесного діалогу між державою  і бізнесом: «Ми, як представники легкої промисловості,  єдине що вимагаємо —  це систематизувати закупівлі, зробити їх прозорими та мінімізувати корупційні ризики, і тоді разом ми переможемо і росію і корупцію. Ми переконані, що українському захиснику має бути гарантовано право воювати в якісній українській продукції.»: «Країна має максимально локалізувати виробництво всього необхідного і залишати гроші в Україні. Цього вимагає від держави не тільки президент, а і все суспільство. Вимагаємо і ми сьогодні»

2-696x464.jpg (78 KB)

Так, один з спікерів конференції, Арсен Жумаділов прокоментував питання прямих контрактів без Prozorro: “Прямі договори ми, ДОТ, застосували у виключних випадках, по тому що нам було вказано як потреби січня, на лютий воно не може бути перенесено, цю потребу ми отримали у останній декаді грудня. Ми зайшли в прямі договори як виняток. Все те що планово закуповується для ВСУ і надалі буде торгуватися у ProZorro”.

DSC_0045-696x464.jpg (118 KB)

Заступник міністра оборони Віталій Половенко зазначив позицію МОУ:”Я хочу повторити стосовно основного питання, що міністр оборони зазначав і постійно зазначає те, що для річового забезпечення українських захисників буде залучатися наш виробник і наша форма одягу буде відшиватися безпосередньо в Україні…”

19-696x464.jpg (73 KB)

Детальніше, дивіться в матеріалах Інтерфакс-Україна за посиланням https://youtu.be/GuG1nikhCpE