Кроп - жакет мода 2022
Мода циклічна і це незаперечний факт. І для того, щоб це довести, достатньо вирушить до магазину жіночого одягу і виявити там великий асортимент джинсових штанів з високою талією, топів на тонких бретелях і коротких футболок. Всі ці речі були популярні в середині 90-х років минулого століття, тоді майже всі дівчата красувалися в них на дискотеках та прогулянках містом. Початок двотисячних витіснив укорочені моделі предметів гардеробу, адже на зміну їм стали повільно, але впевнено входити вбрання у стилі оверсайз. І ось 2022 повернув нас на 2 десятиліття тому гучною заявою модельєрів, що стильною новинкою є кроп-жакет.
Що таке кроп-жакет?
Укорочений жакет — це піджак з подолом довжиною до талії чи вище. За фасоном він може бути з довгими рукавами, завдовжки три чверті або зовсім короткими. Щодо вирізу, фасон наряду може передбачати кругле декольте або мати V-образну форму. Деякі моделі оснащені високим або коротким коміром або зовсім його не мають. Укорочений жакет, залежно від стилю, може бути класичним, повсякденним або незвичайним, наприклад, для образу мілітарі. Існує широкий асортимент костюмних тканин, які підійдуть для пошиття модного кроп-жакету.
У 1960-х роках тодішня перша леді Сполучених штатів Америки Жаклін Кеннеді популяризувала образ укороченого жакета. На деяких фотографіях колишньої дружини президента вона зображена у вкороченому жакеті та вузькій спідниці-олівці, яка ідеально підкреслює силует і стрункість фігури. Доповнений образ жінки тих років був такими аксесуарами, як перли, намисто сонцезахисні окуляри і капелюх-таблетка. Варто зазначити, що й зараз дама в подібному образі виглядатиме актуально, стильно та захоплено.
У 1980-х роках укорочений жакет знову з'явився в мейнстрімі моди, прийнявши зовсім іншу форму, оскільки раніше переважав в офіційному стилі. У середині вісімдесятих років, на зміну вкороченим жакетам прийшли куртки такого фасону. Змінився також і матеріал виготовлення, дедалі більше моделей було представлено із джинсу, натуральної чи штучної шкіри. Ще однією відмінністю від класичного стилю стало використання страз та прикрас із бісеру, якими доповнювалися молодіжні куртки.
І ось у 2022 році можна виявити всі види укорочених предметів одягу, від класичних жакетів до джинсових та шкіряних курток. Величезний асортимент фасонів та готових виробів є у наявності в модних магазинах будь-якого українського міста або замовити в Інтернеті. Але деякі вважають за краще носити ексклюзивні речі, тому пошити вбрання можна самостійно. Для цього можна знайти викрійки та придбати тканину в інтернет-магазині Текстиль-Контакт. Величезний вибір костюмних тканин вразить навіть найвибагливішого покупця. Полотна відрізняються за складом, щільністю, сезонністю, а також забарвленням.
Яку тканину вибрати для пошиття укороченого жакета?
Для пошиття кроп-жакета можна використовувати будь-які костюмні тканини, як щільні, так і еластичні. Головне, щоб матеріал без проблем кроївся, а краї були схильні до випадання ниток. Цікавими варіантами є такі тканини:
- Трикотаж дайвінг;
- Букле;
- Костюмна тканина шанель;
- Одрі в клітку;
- Полотно тесла.
Трикотаж дайвінг є комбінованим полотном, оскільки складається з ниток віскози та поліестеру в однаковому відсотковому співвідношенні. Щільність тканини становить 200 мг/кв.м. і вище, чого достатньо для пошиття виробу, який на тривалий час збереже первісну форму. Розкішне полотно має відмінні властивості, повноцінно пропускає повітря, дозволяє шкірі дихати. Матеріал досить еластичний, за рахунок синтетичних ниток у складі, тому не сковує рухи тіла і може стати в нагоді для пошиття кроп-жакета з облягаючим силуетом. Готове полотно піддається фарбуванню, тому в каталозі представлений великий асортимент однотонних кольорів. Раніше для пошиття класичного піджака частіше вибирали виключно темні або світлі кольори, але зараз палітра набагато ширша і пропонує різноманітні яскраві та насичені відтінки.
Класичний букле: чому варто звернути увагу?
Букле є класичним матеріалом для виготовлення костюмів, а також предметів верхнього одягу. Відмінна риса полотна – нерівні шорсткі вузлики на зовнішній поверхні, які утворюються у процесі виготовлення. Застосовується полотняний метод переплетення товстої фасонної або крепової пряжі, в результаті на поверхні утворюються візерунки, серед яких найпопулярнішим є гусяча лапка. Також у продажу можна зустріти меланжеві моделі букле з візерунком у клітку та смужку.
Найбільшою популярністю користується букле з натуральної вовни, але також у складі можуть бути нитки бавовни, віскози та поліестеру. Залежно від комбінації волокон та відсоткового співвідношення визначається сезонність тканини, її властивості та експлуатаційні характеристики.
За рахунок пухкої структури матеріалу, яка утворюється через специфічну систему плетіння, букле дуже м'який і приємний на дотик. Тканина дихаюча, підтримує відмінну циркуляцію повітря, в такому кроп-жакеті буде комфортно для тіла і восени, і навесні. Комбінований вид полотна, у складі якого є синтетика, досить еластичний, добре тягнеться, не схильний до деформації. Підійде для пошиття піджака з приталеним фасоном, а також м'якими складками та драпіруванням. Величезним плюсом для всіх майстрів-початківців є легкість у роботі з даним матеріалом. Нерівна поверхня букле та наявність пухких вузликів зможе приховати несерйозні нерівності та дефекти при крою або пошитті. А ось серед недоліків варто відзначити те, що краї полотна схильні до обсипання ниток, тому при виготовленні жакета потрібно обов'язково обробляти полотно оверлоком.
Метод безпечного догляду за виробами з букле залежить від складу. Таким чином, виключно вовняний піджак краще очищати сухим методом або періодичним здавати в професійну хімчистку. При цьому комбіновані полотна можна прати за температури води не більше 40 градусів з миючими засобами, у складі яких відсутні компоненти з агресивним впливом.
Костюмна тканина шанель
Матеріал, вже судячи з його назви, ввела в моду знаменита на весь світ Коко Шанель. По суті, це твідова тканина або джерсі, виготовлена за спеціальною технологією, яка нагадує поверхню «букле».
Склад тканини шанель багатий і різноманітний, в ньому можуть поєднуватися натуральна бавовна, поліестер і віскоза. Особливу чарівність надає металізована нитка, яка забезпечує мерехтливий блиск на зовнішній поверхні. Щільність шанель стартує від 300 мг/м.кв, завдяки чому тканина часто застосовується для пошиття кроп-жакетів та костюмів. Комбінація різних ниток у складі матеріалу забезпечує відмінні характеристики, серед яких: міцність, зносостійкість, не схильність до деформації та незмінність. Перевагою костюмної тканини шанель є не схильність до утворення катишок та затяжок.
Особливості полотна одрі
Універсальна тканина, яка відмінно підійде для виготовлення костюмів, жакетів та інших предметів одягу. При створенні використовується поліестер та еластан, які позитивно впливають на тривале збереження виробу при експлуатації. Досить легкий, добре контактує зі шкірою, але здатний стати причиною подразнення або розвитку алергічної реакції. Матеріал одр простий у догляді, можна прати при температурі води в 40 градусів, при цьому уникаючи миючих засобів, у складі яких присутні відбілювачі та інші хімічні компоненти з агресивним впливом. При правильному догляді яскравість та насиченість відтінків збережеться на тривалий період. А палітра кольорів, що пропонується в каталозі інтернет-магазину Текстиль-Контакт, порадує навіть найвибагливіших покупців. Тканина легко піддається крою при пошитті та оздобленню декоративними елементами і фурнітурою, такими як намистини, стрази, гудзики та блискавки. У жакеті з полотна одрі шкіра повноцінно дихатиме, не відчуваючи дискомфорту навіть у теплу пору року.
Що таке костюмна тканина тесла?
Цікавий матеріал, який має комбінований склад: поліестер 80%, віскоза 17% і еластан 3%. Поєднання ниток різного походження забезпечує полотну чудові властивості, які необхідні для пошиття костюма або жакета. Тесла має приємний легкий блиск на зовнішній поверхні, легко піддається фарбуванню в різні відтінки і при правильному догляді надовго зберігає насиченість відтінків. Матеріал еластичний, підходить для виготовлення вбрання з приталеним силуетом. Добре пропускає повітря, дозволяє шкірі повноцінно дихати.
Костюмна тканина тесла не вимагає складного догляду, прання допустиме при температурі 40 градусів, а гладити можна при ступені нагрівання праски в 150 градусів Цельсія. Рекомендовано уникати миючих засобів, у складі яких є відбілюючі компоненти.
З чим носити піджак?
Залежно від тканини та фасону, предмет гардеробу може бути частиною офіційного або повсякденного образу. Від цього варто відштовхуватися і при виборі аксесуарів, які найбільше підходять як завершальна частина стильної цибулі.
У холодні місяці укорочені жакети можна носити поверх водолазок, сорочок та інших топів з довгими рукавами. У теплішу погоду укорочені жакети можна носити поверх сарафану, сукні міні чи максі, спідниці олівець із звуженим силуетом.
Головне, що варто враховувати при підборі одягу до кроп-жакету – це штани чи спідниці із завищеною талією. Тоді вдасться створити баланс і гармонійний образ, підкреслити лінію силуету та вигідно відзначити переваги фігури.