Корсет: від історії до сучасної моди

Корсети тріумфально повернулися в моду в середині минулого року і не здають позицій протягом 2022. В колекціях знаменитих дизайнерів можна зустріти багато моделей, що відрізняються за фасоном, матеріалом виготовлення та зовнішніми прикрасами. Цей аксесуар може бути романтичним або спокусливим, але завжди виглядає неймовірно привабливо та притягує погляди. Ми звикли його бачити на дівчатах, адже він чітко виокремлює жіночі принади та надає образу вишуканості. Та чи всі знають історію виникнення перших корсетів та для чого вони були створені? Сьогодні ми проведемо екскурс в минуле та відкриємо таємничий сенс спокусливого аксесуару.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-7.jpg (87 KB)

Корсет: історія виникнення

Первинно, треба зазначити, що саме слово «корсет» з французької мови перекладається як «тіло». І це відповідає дійсності, адже аксесуар одягається на тіло вигідно підкреслюючи жіночі принади. Це тогочасний вузький бюстгальтер з міцної тканини, що одягали під сукню для підтримки грудей та надання силуету тендітності.

Перший корсет був використаний у Франції приблизно в 14 сторіччі, адже саме в той час ідеалом жіночої краси стали вважати тонку талію. Щоб отримати бажану витонченість, корсет міцно затягували стрічками. В багатих родинах тогочасної знаті, навіть наймали спеціальних прислуг, які виконували це завдання під час збору красуні на бал або інший важливий захід.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-2.jpg (88 KB)

В той час, в Іспанії, жіноча мода передбачала відсутність випуклих форм, груди намагалися максимально затягнути і приховати. Для цього іспанські кравці використовували сталеві пластини при виготовленні корсету. Ми думаємо, що не варто зазначати наскільки важко було дівчині дихати в такому аксесуарі? Але краса потребувала жертв і дівчата з народження звикали до вузького та незручного вбрання. Серед переваг варто зазначити, що постійне використання корсету формувало правильну та гарну поставу, тогочасні жінки були позбавлені сутулості та сколіозу. Натомість отримували проблеми з розвитком та нормальним функціонуванням внутрішніх органів, що негативно відображалося на жіночому здоров’ї.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi.jpg (50 KB)

Приблизно в 17 сторіччі, знову ж таки у Франції, на тогочасних портретах, ми можемо побачити корсет більш наближеним до сьогодення. Роль аксесуару вже була не в тому, щоб приховати принади, а навпаки, щоб підкреслити пишність та привабливість грудей. За фасоном ці вироби мали велике декольте та не «сплющували» груди. Краї обробляли мереживом, що імітувало вигляд спідньої білизни.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-1.jpg (52 KB)

І ось лише на початку 20 сторіччя корсет став не тільки гарним та ще й зручним. Його задача не створити тонку талію та привабливий вигин в зоні попереку, тому аксесуар почали шити з більш легких та тонких матеріалів. І це чудово, адже здоров’я жінки більше не страждає, а дискомфорт цілком відсутній. Тепер головна роль корсету виключно надати образу привабливості, тендітності та спокусливості.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-11.jpg (35 KB)

Сучасні корсети: найбільш популярні матеріали

Сьогодні корсети виготовляють з абсолютно різних матеріалів. Найбільш популярними, за думкою інтернет-магазину Текстиль-Контакт, є:

  1. Атлас. Це приваблива тканина, що має гладку блискучу поверхню. Полотно доволі міцне та щільне, добре тримає форму та не схильне втрачати естетичну привабливість. Первинно, атлас виготовляли з натуральних волокон шовку та зараз доступні комбіновані варіанти, в складі тканини можна зустріти волокна віскози, бавовни та поліестеру. Атлас чудово драпірується, формостійкий та не схильний до розривів. Легко фарбується синтетичними барвниками, тому в асортименті інтернет-магазину Текстиль-Контакт можна віднайти будь-які відтінки атласної тканини. Корсети із атласу - класика, яка також присутня кожного сезону в колекціях. Вони ідеальні під сорочки, поєднуються з вузькими брюками або джинсами і чоботами-трубами.
  2. Екошкіра. Сучасна альтернатива натуральному матеріалу, що є проявом гуманності до тварин. Сьогодні екошкіра – це вибір мільйонів та новий тренд в світі моди. Екошкіра доволі зносостійка та не схильна до розривів, навіть з часом поверхня не лускається та на ній не створюються заломи. Синтетична тканина надовго зберігає первісний стан, легко піддається пошиттю та обробці декоративними елементами фурнітури.
  3. Костюмна тканина. Асортимент костюмних тканин величезний та для пошиття корсету варто обирати найбільш міцні, щільні та формостійкі. Найчастіше - це комбіновані полотна, що мають у складі нитки бавовни, льону, віскози, поліестеру. Костюмна тканина стане чудовим варіантом для пошиття корсету для ділового луку, він одночасно підкреслить сексуальність та при цьому не «перегне палицю».
  4. Щільна сітка. Корсети, які пошиті зі щільної сітки, використовуються виключно як декоративний аксесуар. За рахунок прозорості, вони притягують погляди оточуючих. Такі корсети носять поверх одягу, а якщо він має елементи імітації білизни, то чудово буде виглядати у комбінації з піджаком.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-6.jpg (142 KB)

З чим найкраще поєднувати корсет в стильних луках?

Аксесуар може мати різну форму: бути виключно у фасоні бюстгальтеру для підтримки грудей або мати вигляд поясу, що підкреслює витонченість силуету. Також відрізняються і прикраси, що використовують майстрині при пошитті. Наприклад, корсети на весільних сукнях нам важко уявити без мерехтливих страз, навіть зустрічаються неймовірно дорогі варіанти зі справжніми стразами Сваровські. Не обійтися і без прикраси верхнього контуру корсету грайливим мереживом, що надає особливої спокусливості.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-4.jpg (159 KB)

Корсет поєднується не тільки з жіночною сукнею. Його можна використовувати в комбінації з футболкою і джинсами у стилі стріт-стайлі. А для створення багатошарового образу надягати на водолазку чи сорочку, як у щоденному форматі, так і в офісному стилі зі спідницею-олівцем та тонкою блузою. Яскравішу модель з вираженою стилізацією можна використовувати для урочистих образів. Корсет з декоративної тканини перетворюється на ошатний верхній одяг, який до того ж коригує фігуру.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-5.jpg (173 KB)

Мабуть всі бачили шкіряний корсет з металевими елементами фурнітури? Це зухвало, стильно та динамічно, правда? А чи думали Ви, що такий корсет може бути універсальним? А це ж насправді так! Металеві заклепки, маленькі шипи, декоративні блискавки – це все чудово поєднується в стріт-стайлі як головний акцент в комбінації з класичними брюками, джинсами-палацо та жакетом. В такому вбранні можна з'явитися і на прогулянці, і на вечірці, і на рок-концерті. Але не одягайте підбори, це може надати образу вульгарності, що буде зайвою. Краще оберіть грубе взуття на платформі або класичні чобітки.

korset-vid-istoriyi-do-suchasnoyi-modi-13.jpg (69 KB)

Корсет в образі - це натяк на Вікторіанську епоху з її заборонами і спокусами одночасно. На подіумах останніх років дизайнери презентують одяг зі своїх колекцій з конструкційними елементами корсету, які не сковують рухи, не стягують талію та дозволяють жінці почуватися вільною і сексуальною. Талія підкреслюється здебільшого візуальними ефектами, контрастом із вставками на стегнах, але не тісним поясом, що заважає нормально дихати. Сьогодні концепція корсету використовується як ідея для створення сексуального образу впевненої у собі жінки з гарним тілом, а не для корекції та маскування недоліків. І на нашу думку – це чудово!