Як силові структури ставляться до бізнесу, що вижив

На жаль історії про наїзди силових структур на бізнес, що вижив у 2022 році, сипляться останнім часом “стрімким домкратом”. Як греблю прорвало. Чи то витратилися в мукачівських казанах за час війни, чи пішли команди згори “доїти тих, у кого хоч щось ще можна урвати наостанок”. - прокоментував засновник групи компаній "Текстиль-Контакт" Олександр Соколовський.

На своїй сторінці у фейсбук Олександр Соколовський написав:


Ось випадок від мережі кінотеатрів Multiplex. З 2020 року їх намагається добити то ковід, то війна, а тепер і наші силовики підключилися.

Отже трохи цифр та інформації.
1. Є компанія «М-Кіно», яка до війни мала мережу з 29 кінотеатрів «Мультиплекс». 10 їх на жаль не працюють, так як знаходяться на окупованих територіях або зруйновані російськими снарядами.
2. Якщо зараз вони при цьому намагаються виживати, то з початку вторгнення бізнес взагалі не працював. Зрозуміло, що компанія не мала можливості платити ЄСВ, тому вони скористалися законною можливістю відстрочки (не скасування, до речі!), яку ВР надала всім бізнесам у 2022 р.
3. При цьому за минулий рік компанія сплатила до бюджету понад 20 млн. грн. ЄСВ. І лише 800 тисяч на 1.01.23 залишилися винні бюджету. Але й цей борг вони погасили у березні 2023 р. Крім ЄСВ ними до речі, незважаючи на всі проблеми та руйнування, було сплачено понад 11 млн.грн.  інших податків до бюджету (ліцензії, податок на прибуток, ПДВ та ін.).
4. Але, мабуть, не знайшовши в країні інших злочинців, БЕБ (Бюро Економічної Безпеки, нова структура, створена у 2021 р. як альтернатива купі інших силових структур, які займаються економікою) відкриває по компанії кримінальне провадження за статтею «ухилення від сплати податків». Ті факти, що боргу вже немає і те, що відстрочення сплати цього податку було надано нашими законодавцями, слідчих не збентежили! Схоже, їх не хвилює, що справа неминуче розвалиться в суді, проте хтось виконає план з виставлення підозр.
Історія розходиться по ЗМІ, але детективів БЕБ це не хвилює.

Ось кілька цитат із відкритих джерел:

- «Адвокат компанії Multiplex Андрій Слюсар:

"Якщо казати про справу Multiplex, то навіть після отримання доказів від компанії про сплату всіх бюджетних платежів у повному розмірі, детектив Бюро економічної безпеки замість того, щоб закрити справу і дати працювати, навпаки – вилучив звітні документи бізнесу. Це схоже на свавілля БЕБ та боротьбу за статистику доведення справ до суду. Про інтереси і захист бізнесу мова взагалі не йде". Слюсар підкреслив, що підстав для продовження справи немає…»

- "Ми здивовані тим, що це розслідування взагалі триває. Ми сплатили всі податки і показали публічно вичерпні документи, що підтверджують повне виконання нами всіх фінансових зобов’язань. Ми зробили це не зважаючі на бойові дії, тимчасову повну зупинку показів та втрату низки наших кінотеатрів та кінозалів у Маріуполі, Херсоні, Запоріжжі, інших містах. Тому ми вбачаємо єдиною метою розслідування – тиск на нас. Інших цілей ми не бачимо, бо податки сплачені. Ми вимагаємо негайного закриття справи", – розповів під час зустрічі ТСК ВР з керівництвом БЕБ директор Multiplex Роман Романчук. Він підкреслив, що компанія повідомила слідству про погашення боргу по ЄСВ, але слідчі дії тривають. За словами Романчука, Multiplex звернувся до ТСК, щоб зрозуміти, чому це питання досі не закрито…»

На фото один із кінотеатрів мережі Мультиплекс до та після війни:

345479443_103668949397718_3589316182911604922_n.jpg (51 KB)

345913685_1222313235152671_7844142708063389293_n.jpg (49 KB)

Додам лише, що на фінансування БЕБ, яка схоже займається відвертою імітацією роботи, у бюджеті 2023 закладено 503 мільйони гривень! Багато це чи мало, вирішуйте самі, але вважаю, що для ЗСУ ці гроші були б потрібнішими. Як і бійці, які вміють добре воювати з кінотеатрами.


Мій бізнес не має жодного стосунку до кінопрокату. Але якщо всі мовчатимемо, поки вони по черзі нас клацають, то дочекаємося, коли прийдуть і за нами. І кошмаритимуть за наші ж гроші. Хоча ці “повірники” реально не розуміють, як складно платникам податків під час війни не лише утримати компанію, зберегти людей, а й наповнювати бюджет. Тільки за свою групу «Текстиль-Контакт» можу з гордістю розповісти, що окрім постійної та різної волонтерської допомоги, ми за військовий 2022 рік заплатила більш ніж 277 мільйонів гривень податків до держбюджету та зберегли понад 1500 робочих місць! А тепер питання до БЕБ: вам що реально під час війни робити нічого? Скільки схематозників ви вже перемогли? Скільки грошей у бюджет повернули? Питання риторичне…


Про що ця історія?


На початку повномасштабної війни, незважаючи на величезну кількість викликаного війною хаосу, підприємці бачили щире бажання багатьох держструктур, включаючи силові, йти назустріч платникам податків, підтримувати нас і приймати оперативні рішення, які допомагають виживати. Тому що не буде економіки, не буде внутрішнього виробництва та сфери послуг, то не буде нічого захищати! І нема за що. Але зараз знову таке почуття, що нагорі повернулося звичне ставлення до бізнесу як до дійної корови, завдання якої доїтися і бажано мовчки.


Тому питання в мене не до БЕБ, тут все зрозуміло - за всіх благих надій зросла чергова зайва присоска на тілі нашої худої економіки. Питання до керівництва держави та до того, чи з'явиться в нього та горезвісна політична воля до реальних змін бізнес-клімату? Чи замість скорочення більш ніж 80 структур, які мають право зупиняти роботу бізнесу, перевіряти і карати підприємців продовжуватимемо плодити їх кількість? За сплачені нами ж податки та на шкоду обороноздатності України. Бо як пояснити фронтовикам такі історії?