Штучне чи натуральне хутро: що краще використовувати для пошиття шуби?
Виробництво штучних матеріалів у 21 столітті знаходиться на найвищому рівні, його реалізацією займаються багато компаній, наприклад, Текстиль-Контакт. Штучне хутро випускається такої якості, що часто його і не відрізниш від природної хутра і коштує воно значно дешевше, і в пошиття одягу зручніше.
Натуральне хутро
Хутряна шубка пухнаста, в ній завжди м'яко і неможливо замерзнути, навіть у сильні морози, це властиві матеріалам тваринного походження. Ворс природного хутра лягає нерівномірно і має різну довгу. хутро завжди блищить, гладка і еластична.
Але її якість залежить від певних моментів, і не тільки від дотримання правил вироблення шкур та дотримання технології пошиття шуб. Значення тут має те, як містять звірів або час їхнього видобутку. При порушенні правил можна отримати хутро низької якості. На шубі з такого матеріалу швидко утворюються лисиці в місцях, які постійно стираються. А після намокання, ворс хутряного виробу почне рідшати.
Натуральні хутряні шуби бояться молі, вона може безповоротно зіпсувати вироби. Доглядати натуральне хутро досить складно. При зберіганні та очищенні потрібна певна температура. І нарешті, ціна хутра дуже висока і пошити якісну шубу не маючи досвіду навряд чи вийде.
Синтетичний матеріал
Синтетичне хутро в Текстиль Контакт більш однорідний і рівномірний. Це видно навіть зорово. Під час носіння такої шубки комфортно почуваєшся, вона красива і легка. Це сучасний високоякісний матеріал, що максимально наближений за характеристиками до натуральної сировини. Він має незаперечні переваги:
- доступна ціна;
- простий крій та пошиття;
- зносостійкість;
- нескладний догляд.
Ціна екошуб, безумовно, нижча. Однак, важливо розуміти, що головне купити штучне хутро високої якості, тільки такий матеріал має переваги. Всім відомо, якісна річ не може коштувати надто дешево.
Процес виготовлення
Матеріал виготовляється з волокон поліакрилонітрилу, іноді у симбіозі з віскозною сировиною. Застосовується лавсан та капронові нитки. Ворс прикріплюється на основу, яка може бути з текстилю або зі шкірозамінника. Нерідко використовується трикотаж, який приклеюються ворсинки чи наносяться способом напилення.
Щоб імітувати натуральність, ворсинки роблять різної довжини:
- довгі передають остевий волосся звіра;
- короткі – підшерстя.
Матеріал забарвлюють різними фарбами, надаючи йому натуральності. Використовують різні способи стрижки. Так, можна отримати хутро, ідентичне природному.
Штучне хутро актуальне серед модельєрів, серед світових знаменитостей. Він допомагає легко створювати ефектні образи, з нього можна шити верхній одяг відповідного типу, фасону та розміру. Тому сучасний матеріал цікавий модницям та чоловікам у тому числі.
На світових подіумах можна побачити вироби в підлогу та укорочені, різноманітних кольорів, фасонів. Сьогодні носити шубу з натуральної хутра вважається не модно, весь світ виступає за захист тварин та природи. А ось купити чи пошити шубку в домашніх умовах – це тренд. Тим більше, матеріал відрізняється високими експлуатаційними якостями, зовні і на дотик практично не відрізняється від натурального хутра.
Спосіб догляду за шубою із синтетичного матеріалу Текстиль-Контакт
На відміну від натурального ворсу, синтетичне хутро абсолютно не втрачає естетичності після намокання. Тому, вироби з можна випрати вручну або в машині при 40оС, на делікатному режимі, застосувавши гелі без відбілюючих речовин.
Віджимати не можна, воді дають стекти, сушать шубу в розправленому вигляді, добре прочісують.