Інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна" про швейні фабрики групи "Текстиль-Контакт"

Швейні фабрики групи "Текстиль-Контакт" у 2022 році не скоротили випуск продукції

Швейні підприємства групи компаній "Текстиль-Контакт" за час війни змогли або зберегти випуск виробів на рівні минулого року, або наростити їхнє виробництво, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі компанії.

"Група Текстиль-Контакт має швейні виробництва у Чернігові, Коростені та Лубнах, які активно працюють незважаючи на війну", - зазначили у прес-службі.

Зокрема, швейна фабрика "ТК-Коростень", що спеціалізується на пошитті спецодягу та форми для українських силових структур, починаючи з січня 2022 року, щомісяця випускала близько 4 тис. виробів на місяць, як і в аналогічні місяці минулого року.

"У виробництва є замовлення від держустанов, міністерств та відомств (ЗСУ, Держприкордонслужба, Тероборона та Нацгвардія України)", - зазначають у компанії.

При цьому у період війни на 10% збільшився штат працівників фабрики.

У прес-службі зазначили, що незважаючи на складності через обстріл Чернігова в перші місяці війни, змогла відновити роботу в повному обсязі швейна фабрика ТК-Style, і очікуваний обсяг випуску за підсумками 2022 року становить 94 тис. швейних виробів, як і роком. раніше.

При цьому фабрика, яка працює на давальницькій сировині та випускає чоловічий та жіночий одяг, продовжує співпрацю із закордонними замовниками.

"Докладено багато зусиль, щоб переконати наших партнерів залишитися з нами та залучити до співпраці нових, запевнити їх, що незважаючи на війну ми хочемо і можемо працювати. Підприємству вдалося не лише зберегти співпрацю з постійними замовниками, а й почати працювати з новими", - зазначають у компанії.

Серед замовників фабрики ТК-Style у 2021 році – Kate Spade, Wattana, De Fursac, Comma, а до переліку клієнтів у 2022 році увійшли Isabel Marant, Faconnable, Lufthansa.

У компанії також додали, що текстильна фабрика "ТК-Домашній Текстиль - Чернігів", яка отримала руйнування під час ворожих обстрілів і пожежі, після відновлення випускала тканини в червні, до кінця року вийшла на випуск 10 тис. погонних метрів на день.

"А наймолодше підприємство - "ТК-Лубни", за січень-листопад виготовило 38,88 тис. од. продукції - на 43% більше, ніж у 2021 році. У Лубнах ми стартували 4 роки тому з орендним приміщенням та 60 шваками". Наразі колектив фабрики понад 120 співробітників. Наприкінці минулого року ми придбали приміщення 2300 кв.м у власність і вже з березня розпочинаємо реконструкцію для створення повноцінної швейної фабрики", - розповіли в прес-службі.

"ТК-Лубни" працює з 2019 року, спеціалізується на пошитті спецодягу та форми переважно для внутрішнього ринку.

У компанії зазначили, що поки "Текстиль-Контакт" не відмовився і від ідеї створення швейного виробництва у Західній Україні, ведеться активна робота із залучення інвесторів у нові проєкти (текстильні та швейні).

У той же час власник групи компаній "ТК" Олександр Соколовський серед проблем, з якими стикаються виробничі підприємства групи, які виконують у тому числі замовлення Міноборони, зазначив, що в умовах форс-мажору (відключення електроенергії, тривоги тощо) вони найчастіше вибиваються зі строків постачання продукції, та отримують штрафні санкції.

"Нам доводиться збирати купу довідок і доводити форс-мажор у ТПП, при тому, що такі довідки отримати досить складно – їх або не дають, або з великим часом на відповідь, тому що всі їх завалюють запитами. Тому ми просимо владу ухвалити єдину постанову, виключивши штрафні санкції у договорах з держорганами хоча б на термін 35-40 днів, або позбавити необхідності збирати довідки", - зазначав Соколовський на організованому Центром економічної стратегії круглому столі з бізнесом і владою наприкінці грудня.

"Текстиль-Контакт" - одна з найбільших торгово-виробничих груп на ринку легкої промисловості України, заснована у 1995 році. В даний час представляє холдинг, що поєднує різні напрямки активів: оптова та роздрібна торгівля, імпорт тканин, фурнітури та домашнього текстилю, виробництво тканин, ниток, сервіси ательє і хімчистка, а також пошиття одягу та спецодягу (у тому числі військового обмундирування).

За даними Олександра Соколовського, озвученого під час щорічної конференції Ukraine Economic Outlook минулого тижня, у Групі компаній працює понад 1500 осіб.

У 2022 році група компаній заплатила понад 200 млн грн податків (у попередні роки близько 160-165 млн грн).