Довгоочікувана новинка від Текстиль-Контакт – матеріал плісе. Особливості тканини та методи використання
Легкий повітряний одяг з численними складками приваблює своєю красою та фактурністю ще з давніх-давен. Незалежно від складу та виробництва тканини, вироби зі складками виглядають елегантно, стильно та романтично.
Компанія «Текстиль-Контакт» представляє покупцям довгоочікувану текстильну новинку – тканину пліссе.
Історія походження матеріалу пліссе
Вперше матеріал з'явився в 17 столітті і був названий від французького слова plissée - "морщити" і латинського plicāre - "складка". Цей елемент декору одягу був виконаний у вигляді дрібних, запресованих та незабудованих складок. Складки могли бути як плоскі (лежачі), так і об'ємні (гофре).
Виготовлення матеріалу плісе було запропоновано модельєром з Італії – Маріано-Фортуні-і-Мадрасо на початку 19 століття та започаткувало моду на плісовані сукні, блузи, спідниці та інші текстильні вироби.
Особливості тканини
Текстиль зі складками на поверхні відрізняється від решти, їх наявністю, шириною та підгином. Всі плісовані вироби мають складку трохи більше підгину, наприклад, підгин - 1,2 см, а складка - 1, 5 см, таким чином, на них візуально створюється ефект "гармошки".
Плісування піддаються майже всі види тканини, а загини можна розділити на два варіанти:
- односторонні із загином праворуч чи ліворуч;
- двосторонні.
За рахунок складання тканини втричі візуально збільшується об'єм і вироби з пліссе створюють ефект «легкості» і виглядають дуже ошатно.
Методи використання тканини пліссе
Отримання матеріалу з дрібними стійкими складками в основному використовується у виробництві одягу, предметів гардеробу та домашнього текстилю, наприклад:
- Спідниці із сатину.
- Блузи із шифону.
- Вечірні шовкові та атласні сукні.
- Пальто із вовняної плісованої тканини.
- Шкільна форма.
- Універсальні офісні костюми.
- Різні штани.
- Шарфи та хустки.
- Віконні штори.
- Тюль.
- Скатертини.
- Жалюзі.
- Взуття та сумки.
Спідниці пліссе дуже популярні і не виходять із моди вже кілька років, удосконалюються лише її види, починаючи від спідниці до підлоги та закінчуючи моделями міді.
Ефектно також виглядають коктейльні сукні, штани, блузи та пальта з плісованої тканини, вони надають всьому образу жіночності та витонченості.
Тканина пліссе знайшла застосування і в дизайні приміщення, з неї виробляють:
- легкі фіранки для зонування простору;
- тюль та елегантні портьєри;
- абажури торшерів;
- оздоблення меблів.
Правила догляду за тканиною
Одяг зі складками потребує особливого догляду. Шовк, атлас чи шерсть краще віддати у хімчистку. Якщо такої можливості немає, необхідно ретельно примітати складки. Для спрощення процесу їх закріплюють посередині та по краю виробу.
Особливо ретельно потрібно обробити низ, так як складки розходяться, нитки для обмітування вибирають білого або сірого кольору.
- Прати краще вручну, вода повинна бути трохи теплою: температура не повинна перевищувати 30°С;
- Синтетичні полотна можна прати у машині на делікатному режимі без віджиму;
- Не потрібно вичавлювати вироби, а краще дати воді стекти;
- Сушити одяг лише у вертикальному положенні, попередньо повісивши на вішалку.
Як і де купити тканину пліссе?
Замовити та вигідно купити тканину пліссе можна на сайті на tk.ua в кілька кліків або ж ви можете залишити контактний телефон, і з вами зв'яжуться консультанти інтернет-магазину, щоб уточнити деталі замовлення.
Клієнтам з Києва та Київської області доступні послуги самовивезення або кур'єрської доставки, а мешканцям інших регіонів України доставка здійснюється обраною транспортною службою протягом кількох днів.