Декоративні тканини, що потрібно знати: види, характеристики та властивості.

Декоративні тканини використовуються як елементи одягу, але найчастіше застосовуються для оформлення інтер'єру та екстер'єру житла.

Насамперед слід зазначити, що для виробництва декоративних тканин використовується зовсім різна сировина. Волокно може бути синтетичним, натуральним чи сумішевим, коли комбінуються нитки різного походження.

Вважається, що натуральні волокна більш вибагливі. Їх складніше доглядати, проте тут все залежить від виду сировини. Синтетичні матеріали міцніші. За ними легше доглядати, але вони не настільки красиві на зовнішній вигляд і приємні на дотик.

Отже, для виробництва декоративних матеріалів найчастіше використовується:

  1. Бавовна - натуральна тканина, яка широко поширена в текстильній промисловості. Бавовна практична і легка, а при обробці вона здатна прослужити дійсно тривалий термін експлуатації.
  2. Еластан – такі синтетичні нитки використовуються для того, щоб зробити полотно більш міцним та еластичним.
  3. Льон – легкий натуральний матеріал, відрізняється низькою вартістю. Часто обробляється спеціальними просоченнями, щоб додати тканині певні характеристики.
  4. Нейлон – особливо міцний синтетичний матеріал, який нерідко застосовується для декорування екстер'єру, наприклад, для виробництва маркіз.
  5. Поліестер – ще один популярний штучний матеріал. Міцний і практичний, але без особливого просочення вразливий до вигорання на сонці.
  6. Шовк – дорога тканина, використовується переважно для декорування одягу та інтер'єру.
  7. Віскоза – синтетичне полотно. Дуже приємне на дотик, також відрізняється характерним блиском, тому помилково називається «штучним шовком» та інше.

З основними експлуатаційними характеристиками декоративних матеріалів легше. Вони значно різняться між собою, кожна тканина відповідає певному показнику.

Перед покупкою тканини обов'язково зверніть увагу на такі параметри:

  • розмір рулону тканини;
  • ширина;
  • висота;
  • тип ворсу – матеріал може бути пухнастим або зовсім без ворсу;
  • щільність тканини – показник матеріалу може бути менше 50 г/м2 та більше 200 г/м2;
  • наявність та вид фурнітури – різноманітні гачки, тасьма, стрічки, підхоплення, люверси тощо;
  • ступінь затемнення – від 50 до 100%;
  • вид обробки (просочування) - тканина може бути водовідштовхувальною, вогнетривкою, з тефлоном, з тисненням, зі стрейчем для еластичності, масловідштовхувальною, зі складками (плісе), дубльованою і т. д., з антистатичним ефектом;
  • наявність та вид візерунка – матеріал може бути однотонним, кольоровим, з візерунком та без візерунка, також важливо відзначити спрямованість плетіння.

Правильний догляд за декоративним матеріалом безпосередньо залежить від складу та способу обробки. Тут дуже важливо звертати увагу на рекомендації фахівців, а також застосовувати правильні засоби для чищення. Наприклад, не можна використовувати відбілювачі для кольорових полотен, а мереживо або тасьму не можна прати машинним пранням.

Купити декоративні матеріали будь-якого різновиду можна в мережі магазинів ТК-Маркет та в інтернет-магазині Текстиль-Контакт за привабливою вартістю.