Що за тканина дралон і як використовувати: рекомендації щодо вибору від Текстиль-Контакт
У світі існує величезна кількість різноманітного текстилю, який відрізняється за складом, методом виготовлення та призначенням. Є такі тканини, які використовуються часто та їх назви знайомі практично всім. Як правило, це полотна, основа яких складається з бавовни, льону та натуральної вовни. Але є й види текстилю, які не використовуються для пошиття одягу, а тому менш відомі широкому загалу людей. Одним із таких рідкісних, але дуже важливих матеріалів є дралон.
Що таке дралон?
Дралон – це матеріал, який виготовляється хімічним методом із термостійкого акрилового волокна. Нитки створюються в процесі тривалої обробки акрилонітрилу, який піддається полімеризації. Волокна дралону часто додаються до складу різних тканин, створюючи комбінований матеріал та забезпечуючи полотна покращеними експлуатаційними характеристиками. Найчастіше полотно дралон має у складі 60-80% синтетичних волокон та близько 40-20% натуральних ниток. Залежно від типу використовуваних волокон у світі текстилю розрізняють такі види дралону:
- Орлон;
- Куртель;
- Акрілан.
Нитки дралону після полімеризації витягують на спеціальному ткацькому апараті, потім піддають фарбуванню та якісному сушінню. Синтетичне волокно відмінно взаємодіє з барвниками, тому в асортименті магазинів можна зустріти дралон будь-якого кольору та відтінку. Великий вибір пропонує інтернет-магазин Текстиль-Контакт, де на полицях складу знаходиться матеріал на будь-який смак та колір.
Вже забарвлені та висушені нитки піддаються додатковій тепловій обробці, щоб отримати теплоізоляційні властивості. Специфічний метод виготовлення забезпечує дралон масою позитивних властивостей, завдяки яким тканина набуває довговічності.
Основні характеристики тканини дралон?
Перше, що варто відзначити, це високий рівень міцності. Тканина за рахунок інноваційних волокон досить міцна і щільна, зовсім не схильна до деформації, усадки та втрати первинного зовнішнього вигляду.
Головні властивості матеріалу дралон можуть відрізнятися, залежно від компонентів тканини. Наприклад, дралон, у складі якого знаходиться натуральна шерсть, має м'яку і приємну на дотик поверхню, не схильний викликати висип та подразнення на шкірі. При цьому дралон з бавовняними волокнами відрізняється довговічністю та універсальністю у застосуванні.
Властивості та характеристики:
- Матеріал не схильний до вигоряння на сонці, тому після прання можна прати речі під прямим випромінюванням. Тканини надовго зберігають яскравість та насиченість кольору;
- Дралон є абсолютно гіпоалергенним матеріалом;
- За рахунок синтетичного складу, полотно не схильне до утворення мікробів та хвороботворних бактерій. Захищено від розмноження пилових кліщів;
- Поверхня дралону має стійкість до дії розчинників, горючих сумішей, кислот;
- Чи не втрачає цілісності навіть при багаторічному використанні, не стирається, не дає усадку.
Як і де використовувати тканину дралон?
Матеріал найчастіше можна зустріти на дачі або літніх терасах кафе та ресторанів. Саме дралон є основою для пошиття парасольок, тентів, гойдалок та крісел. Не рідко застосовується при виготовленні дачних альтанок та інших елементів екстер'єру. Деякі полотна дралону можуть піддаватися обробці захисними просоченнями проти намокання та займання, що робить їх незамінними під час пошиття наметів, спальних мішків та інших предметів туристичного спорядження.
Досить часто можна зустріти в магазинах одягу сукні та светри, у складі яких заявлені волокна дралону. Як правило, це комбіновані матеріали, які містять невеликий відсоток синтетики та основну масу волокон натурального походження.
Купити якісну тканину в Текстиль-Контакт можна лише за кілька кліків. Магазин часто пропонує покупцям знижки та акції на певні групи товарів. Зараз, коли в розпалі весна і панує облаштування дачного побуту, можна за знижкою придбати дралон у будь-якому кольорі.