Що таке балаклава та який матеріал вибрати для пошиття?
Балаклава – це атрибут військового, річ, яка комбінує покриття голови та шиї. Виріб забезпечує зігрівання, а також маскування. Найчастіше можна побачити на солдатах, як частину військового спорядження, одягається під каску чи шолом та приховує обличчя від сторонніх.
Зазвичай зимова балаклава виготовляється з вовни, але у продажу доступні варіанти з акрилу, бавовни або флісу. Виріб закриває голову, вуха та шию, але має отвір для очей. Він також включає невеликий отвір біля ніздрів для полегшення дихання. У багатьох моделях поєднання шапки та шарфу можна просто перетворити на шапку, згорнувши частину шарфа. Якщо шия або підборіддя сильно нагріваються, головний убір можна легко змінити.
Які полотна найчастіше використовуються для пошиття військової балаклави?
Найбільш поширеними матеріалами Текстиль Контакт для виготовлення балаклав вважаються:
- Мікрофліс;
- Футер-стрейч;
- Кулір та кулір-стрейч.
Що таке мікрофліс?
Мікрофліс – це особливий вид тканини флісу. Його вага в середньому становить 200 грамів на квадратний метр (г/м). Найчастіше такий вид полотна використовується для сорочок, спортивного одягу, светрів, легкого верхнього одягу, курток, ковдр та купальних халатів з шалевим коміром. І, звичайно, не обійтися без цього матеріалу і при пошитті військової балаклави. Варто відзначити, що матеріал хоч і має легкість, все ж таки стане більш вдалим варіантом на зиму і осінь.
У порівнянні з іншими видами флісу, мікрофліс є найлегшим та найтоншим. Він не так добре ізолює, як інші види, але компенсує це своєю повітропроникністю. Балаклава з цієї тканини досить гнучка та комфортна у використанні, легко натягується, але при цьому не втрачає форми.
Особливості футера
Полотно футер виготовляється на основі натуральної рослини бавовна, тому тканина має відмінні властивості та відмінні експлуатаційні характеристики. Нитки переплітаються особливим способом, завдяки чому утворюється щільна тканина. За рахунок натуральних волокон, футер пропускає повітря, в ньому зручно знаходиться тривалий період. На виробництві при виготовленні полотна можуть використовуватися одночасно одна, дві та три нитки. Від кількості волокон визначається щільність матеріалу. Як зимову або осінню балаклаву можуть використовувати двох або тринитковий футер, так як його внутрішня частина має помітний ворс, який забезпечує зігрівання тіла і підтримання комфортної температури. Матеріал, на основі натуральних волокон рослинного походження, не схильний провокувати алергічні реакції та подразнення на шкірі.
Варіант полотна, у складі якого є еластична нитка, називається футер-стрейч. Така тканина має пружність, легко розтягується і повертає початкову форму. Матеріал не схильний до деформації, простий у крою, пошитті та експлуатації.
Чому варто звернути увагу на кулірні тканини під час пошиття балаклави?
Кулірне полотно відноситься до сімейства трикотажних тканин, які є досить універсальними у використанні. Матеріал виготовляється методом поперечно в'язаного одинарного переплетення. До складу тканини входять нитки натуральної рослинної бавовни, а також еластичні волокна лайкри або еластану. Комбінація ниток дозволяє матеріалу добре розтягуватися по ширині, при цьому не деформуватися та повертати початковий зовнішній вигляд. Полотно тонке, що дихає, дозволяє повноцінно пропускати повітря. Матерія легко криється і зшивається, а також забарвлюється у всі кольори за допомогою синтетичних барвників. При правильному догляді балаклава з кулірних тканин надовго збереже цілісність і первісний вигляд.
Сфера застосування балаклав
Перше та найбільш актуальне призначення балаклави – це військова сфера. Виріб надягається на голову під тактичний шолом або інший головний убір. Призначенням військового атрибуту є маскування особистості солдата та захист від обвітрювання у холодну пору року. Сьогодні, коли в Україні склалася складна військова ситуація, балаклави є незамінними для всіх солдатів на лінії фронту.
Використання балаклав часто можна побачити у зимових видах спорту на свіжому повітрі. Автогонщики, що часто змагаються, використовують вогнестійку балаклаву під своїми шоломами. Це зроблено для захисту обличчя, якщо гоночний автомобіль випадково спалахне. Крім того, це дозволяє частково фільтрувати дим, закриваючи рот, що дає водію та рятувальникам трохи більше часу, щоб дістатися машини.