Новинка у каталозі Текстиль-Контакт: тканина маркізет. Що за тканина, як використовувати, догляд

Текстиль – Контакт своїм клієнтам пропонує прозору з невеликим відблиском тканину – маркізет. Полотна з маркізету мають французькі витоки. Вперше матеріал потрапив до рук майстринь у 18 ст. З нього створювали модний одяг, завіси для вікон. Протягом багатьох століть маркізет залишався однією із затребуваною тонкою матерією. За експлуатаційними якостями має схожість із мусліновою тканиною та батистом. Завдяки легкості та легкості популярний серед нинішніх модниць.

Що таке маркізет?

Склад, властивості тканини В основу маркізету входить віскозний шовк або бавовняні волокна з додаванням нейлонових ниток. Полотна створюються за допомогою полотняного переплетення тонких кручених ниток. Завдяки цьому маркізет вважається досить міцним матеріалом. Зовнішня щільність – 59 – 73 г/м2.

Матеріал з набивним малюнком зустрічається досить часто, ніж гладкофарбований або вибілений маркізет. Одним із основних процесів обробки даного матеріалу з бавовни є мерсеризація. Полотно на невеликий час занурюється в розчин натру, далі ретельно ополіскується в гарячій та прохолодній воді. У результаті матеріал виходить набагато міцнішим, захищеним від ультрафіолетових променів. Також стає гладкішим, шовковистим.

Тканини маркізет з натуральною основою мають хорошу повітропроникність, жорсткувати, відмінно тримають форму. До складу бавовняного полотна можуть додавати нейлон. Таким чином щільність маркізета виходить набагато вищою, але погано пропускає повітря.

Маркізет тонка, «дихаюча» тканина, чудово підходить для спекотної погоди. Основними характеристиками тканини є такі якості:

  • Незважаючи на напівпрозорість, матеріал рятує від сонячних променів та не вигоряє;
  • Натуральний склад наділяє його всіма перевагами екологічних матеріалів;
  • Завдяки шовковистості чудово драпірується;
  • Через щільно скручені нитки матеріал має високу гігроскопічність;
  • Має гіпоалергенність;
  • Чи не перешкоджає повітрообміну, дозволяє шкірі дихати.

При пошитті виробів з маркізета важливо знати: при розкрої тканина обсипається, може давати розсув у швах.

Де ж застосовують тканину з маркізету

Відмінно підходить для пошиття весільних суконь та аксесуарів, піжам, літнього одягу. Фіранки для вікон з цієї матерії легкі, повітряні, добре захищають від сонячних променів, також шиють щільніші гардини. Чималим попитом користується маркізет для пошиття пелюшок, постільної білизни преміум-класу. Вони чудово проявили себе у використанні.

На тканині добре виглядає ручна вишивка. Великою популярністю користується техніка гладдю. Завдяки цьому можна створити гарне панно, серветки, скатертини. Елегантно виглядають з вишивкою літні кофточки, сукні.

Основні правила догляду за тканиною маркізет

У догляді матеріал невибагливий і чудово зберігає свої первісні якості:

  • Температурний режим не вище 30 °C;
  • «Ділікатне прання» або «шовк»;
  • Під час розвішування вироби краще розправляти;
  • Не використовувати миючі засоби, що містять хлор;
  • Прасувати бажано з виворітного боку.
  • Режим виставляють від складу тканини;
  • Зберігають текстиль у добре провітрюваному приміщенні з помірною вологістю;
  • Вироби рекомендується зберігати у тканих мішечках.

Більш детальну інформацію про тканину в «Текстиль-Контакт» можна отримати у наших продавців-консультантів. У каталозі представлений батист – маркізет в асортименті. Замовити тканину можна у будь-якому обсязі. Компанія працює із перевіреними постачальниками по всій Україні.