Розкішна бахрома: різновиди та методи використання

Бахрома - це один із тих декоративних елементів, який завжди знаходить свій шлях до модних трендів, незалежно від епохи чи культури. Ця весела та грайлива деталь може додати шарму та розкоші до будь-якого предмета або образу. Але що ж насправді таке бахрома, звідки вона походить та чому її досі шанують у сучасному світі? Розібратися у цих питаннях Вам допоможуть спеціалісти з Текстиль-Контакт, що погодилися розповісти про історію походження декоративного елементу, його головні переваги та популярні методи використання.

rozkishna-bahroma-riznovidi-ta-metodi-vikoristannya.jpg (79 KB)

Як виникла приваблива прикраса?

Історія бахроми налічує сотні років, переходячи через різні культури та епохи. Перші згадки про декоративний елемент відносяться до давнього Єгипту, де вона використовувалась для прикраси одягу та текстилю. У середньовіччі бахрома символізувала благородство та вишуканість, використовувалася на одязі королів та вельмож.

У різних культурах бахрома мала різні сенси: у племен Північної Америки вона відображала соціальний статус, а у мексиканців - відігравала роль обрядового символу. В інших регіонах світу бахрома також набувала важливого значення в традиційних обрядах та церемоніях.

З того часу смаки та вподобання кілька разів кардинально змінювалися, проте, на сьогоднішній день, широкий асортимент басоних виробів дозволяє знайти потрібний аксесуар і до класичного стилю, і до стилів модерн, артдеко, авангард, бохо, кантрі.

rozkishna-bahroma-riznovidi-ta-metodi-vikoristannya-2.jpg (92 KB)

Які переваги використання декоративної бахроми?

Сьогодні бахрома не втратила своєї актуальності, навпаки, вона знайшла нове життя в сучасній моді та дизайні. Ось декілька переваг використання бахроми:

 • Елемент стилю. Бахрома може додати унікального характеру до будь-якого предмета, будь то одяг, аксесуари, домашній декор чи автомобіль. Вона може надати як вінтажного шарму, так і сучасного акценту;
 • Рух та динаміка. Бахрома додає рух та динаміку до предмета чи образу. Вона плавно рухається при русі, створюючи ефектне обрамлення;
 • Виразність та об'єм. Аксесуар з китицями може додати об'єм та текстуру, роблячи предмет побутового текстилю або одягу більш виразним та цікавим;
 • Творчість та фантазія. Бахрома може бути відмінним способом виразити талант та індивідуальність. Ви можете поекспериментувати зі своїми власними комбінаціями кольорів, довжини бахроми та її розташуванням.

rozkishna-bahroma-riznovidi-ta-metodi-vikoristannya-5.jpg (151 KB)

Де найчастіше використовують розкішну бахрому?

Варто пам'ятати, що бахрома - це декоративний елемент, який може підкреслити стиль та індивідуальність речі, але не повинен переважати над функціональністю виробу. Саме тому ми рекомендуємо використовувати прикрасу обережно і без перебільшення. А купити розкішну тасьму з китицями можна для оздоблення:

 1. Одягу. Бахрому можна використовувати на різних предметах одягу, наприклад, на сукнях, спідницях, блузах, шарфах тощо. Вона додає цим повсякденним речам ефектного вигляду та оригінальності. Тасьму також можна використовувати на взутті, наприклад, на чобітках або черевиках, адже вона допомагає підкреслити стиль взуття.
 2. Аксесуарів. Популярним є оздоблення аксесуарів, наприклад, прикрашання сумок, гаманців, браслетів та інших прикрас. Бахрома надасть будь-якому аксесуару грайливості та привабливості.
 3. Предметів побутового текстилю. Крім того, бахрому можна використовувати на предметах для дому, наприклад, для прикраси штор, покривал, рушників та інших текстильних виробів. Таким чином вдасться вигідно підкреслити та доповнити інтер’єр приміщення, надати оригінального вигляду речам та навіть створити головний акцент.

rozkishna-bahroma-riznovidi-ta-metodi-vikoristannya-44.jpg (90 KB)

Як правильно вибрати бахрому?

В асортименті інтернет-магазину Текстиль-Контакт особливо популярними позиціями бахроми є вироби розміром від 3 до 8,5 см. При виборі розміру керуйтеся основними правилами, серед яких:

 • Бахрома невеликої довжини якнайкраще виглядатиме на мініатюрних аксесуарах, наприклад: коротких фіранках, дитячих покривалах та наволочках, скатертинах з легких тканин тощо;
 • Класичні портьєри з особливо щільних тканин отримають довершений вигляд від унікальної бахроми з китицями та спіралями. Щоб створити гармонічне поєднання з інтер’єром кімнати, додати незначну кількість такої ж бахроми можна і на інші елементи, наприклад, покривало чи декоративні подушки;
 • Бахрома з китицями, а особливо з помпонами, ідеально підкреслить ідентичну особливість римських штор та надасть виробу шарму;
 • Деякі різновиди мають прикраси, наприклад, намистинки, каміння чи інші декоративні елементи. Важливо вибрати такий варіант, що ідеально відповідатиме стилю речі та надасть гармонійного вигляду.

rozkishna-bahroma-riznovidi-ta-metodi-vikoristannya-1.jpg (84 KB)

Особливо популярні моделі бахроми за версією Текстиль-Контакт:

 1. Бахрома з китицями. Тасьма виготовляється з поліестеру 100%, має як матову, так і блискучу поверхню, в залежності від моделі. Головний акцент – м’яко спадаючі до низу китиці, що стануть особливою прикрасою готового виробу, від покривала до предмету гардеробу. В асортименті інтернет-магазину велика кількість кольорів та відтінків, що дозволить без помилок обрати найкращий варіант для Ваших фіранок, пледів, рушників тощо.
 2. Бахрома з помпонами. Декоративна репсова стрічка має синтетичний склад, завдяки чому доволі міцна, зносостійка та довговічна. Особливої розкоші стрічці надають грайливі помпони з м'якого текстилю, що представлені в каталозі у широкій гамі відтінків. Бахрома з помпонами ідеальна для обробки країв римських штор та портьєр, покривал та наволочок на декоративні подушки.
 3. Бахрома з намистинами. Унікальна та витончена модель, що виготовлена з поліестеру. Стрічка оздоблена симпатичними намистинами у популярних кольорах, серед яких: чорний, золотий, бронзовий та срібний. Міцна та естетична репсова стрічка використовується в декорі країв портьєр, інтер'єрних подушок, торшерів, сумок, косметичок, пуфів тощо.

Загалом, бахрома - це універсальний декоративний елемент, що здатен додати характеру та глибини будь-якому предмету чи образу. Вона переносить усю свою історію та відтінки в сучасний світ, роблячи наше життя багатшим та різноманітнішим.