Маскувальні сітки: яким тканинам віддати перевагу при виборі?

Сьогодні Україна переживає важкі часи, коли доводиться боротися за свою свободу, незалежність та єдність. Боротьба об'єднала всіх: і побратимів на полі битви, і емігрантів у далеких країнах, які виходять із транспарантами на площі своїх міст, та волонтерів у тилу. Ось уже понад п'ять місяців українці на безпечних територіях займаються гуманітарними справами: збирають продовольчі товари для передачі співвітчизникам на окуповані території, приготуванням їжі та сухпайків для солдатів ЗСУ та, природно, виготовленням маскувальних сіток. До благородної справи долучилися всі: від маленьких дітей до людей похилого віку.

Маскувальна мережа відіграє важливу роль на полі бою. Вона використовується з метою ввести в оману супротивника, замаскувати солдатів та військові об'єкти. Приховування дозволяє зберегти боєздатність, сприяє швидкій реакції під час раптової атаки ворога та забезпечує збереження життя безлічі українських солдатів. Маскування лише тоді досягає своєї мети, коли повноцінно зливається з навколишнім середовищем, не видаючи противнику об'єкти, особовий склад та створює ілюзію правдоподібності. Тому для виготовлення мереж завжди вибирають текстильні матеріали, які по відтінку схожі з місцем дислокації.

maskirovochnye-setki-kakim-tkanyam-otdat-predpochtenie-pri-vybore-2.jpg (85 KB)

Що потрібно знати при виборі тканини для сіток?

Здавалося б простий на вигляд аксесуар, насправді, вимагає багато уваги, часу та якісних текстильних матеріалів.

Асортимент інтернет-магазину Текстиль-Контакт дозволяє всім бажаючим знайти найкращі тканини для плетіння маскувальних мереж. Основними вимогами при виборі полотна є:

  1. Натуральність матеріалу. Краще вибирати тканини з виключно натуральним складом або такі, у яких значиться невеликий відсоток ПЕ. Такі тканини не будуть плавитися і створювати поточну масу, чим захистять тіло солдата від можливих опіків. Полотна на основі бавовни швидко згоряють.
  2. Щільність тканини. Цей аспект важливий при виготовленні маскувального укриття. Найкращим варіантом вважається тонше полотно з рівнем щільності до 200 г/м.кв. Така тканина не буде масивною та важкою. Її можна буде рвати руками, не використовуючи ножиць чи інших інструментів. По-перше, це прискорить процес виготовлення сітки, по-друге, убереже шкіру рук від розвитку мозолів та водянок.
  3. Колір. Головним фактором, що впливає на вибір кольору тканини, є сезонність. Якщо бойові дії проводяться влітку у лісі, оптимальна палітра становить зелені, салатові, гірчичні, хакі та відтінки коричневого. Взимку мережі плетуться переважно з білих, молочних, світло-сірих відрізів тканини, що дозволяє злитися зі сніговим покриттям.

maskirovochnye-setki-kakim-tkanyam-otdat-predpochtenie-pri-vybore-4-300x225.jpg (18 KB)

Найбільш поширеними та доступними варіантами тканини для маскувальних мереж вважаються:

  • Бязь. Натуральний матеріал, що створюється на основі бавовняних волокон. Придатний виготовлення маскувальних сіток варіант полотна становить щільність в 100-150 мг/м.кв. Таких параметрів достатньо, щоб тканина легко рвалася на частини, перепліталася та міцно трималася у готовому стані навіть при тривалому та багаторазовому застосуванні. Натуральні волокна не схильні плавитися під час займання, що є безпечним показником для здоров'я солдата. Нитки чудово забарвлюються, в асортименті можна знайти відтінки зеленого найбільш правдоподібні для лісової або лугової місцевості. Бюджетна вартість - ще один козир бязі для виготовлення маскувальної мережі;
  • Канвас. Однотонний канвас можна купити для плетіння сіток. Тканина має комбінований склад, в якому переважає нитка натуральної бавовни. Щільна, має структуру в невеликий ромб, довговічна та зносостійка. Канвас можна і руками рвати, і ножицями різати, легко переплітається, така мережа не розпускатиметься при натягуванні. Чи не вигоряє на сонці, зберігає насиченість кольору на весь сезон;
  • Коттон сатин. Для плетіння маскувальних сіток можна сміливо звернути увагу на цей матеріал. Тканина створена на основі волокон натуральної бавовни, яких у складі 95%. Інші 5% еластану відповідають за пружність та еластичність. Такі властивості стануть у нагоді при виготовленні маскувальних накриттів на військові об'єкти: транспортні засоби, зброя, боєприпаси. Матеріал із щільністю 190 мг/м.кв. легко рветься на частини руками, не вимагає застосування різальних інструментів. У каталозі представлені кілька основних відтінків зеленого, які можна вдало поєднати між собою під час плетіння, і створити ілюзію простору;
  • Сорочкова тканина. Ще один вид полотна із сумішевої бавовни, який можна замовити для масового виготовлення маскувальних сіток. У складі 55% бавовни та 45% поліестеру, які в комбінації дозволяють отримати матеріал з достатнім рівнем зносостійкості, міцності та довговічності. Щільність сорочкової тканини становить від 100 мг/м.кв, що забезпечує легке оброблення тонкі смуги. Матеріал відмінно пропускає повітря, тому під ним комфортно знаходиться серед лісу навіть у спекотну спеку.